Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak számomra igazságtalan,...

Csak számomra igazságtalan, hogy egyes középiskolákban még kb a hülyének is felhúzzák 80 valahány %-ra az érettségijét, máshol meg minél szigorúbban lepontozzák?

Figyelt kérdés
Arról nem beszélve, hogy vannak olyan rosszindulatú tanárok, akik valamiért haragszanak egy diákra és sokkal rosszabbat adnak neki, mint amit érdemel. Ez ellen mit lehet. Tenni?

2013. máj. 30. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
semmit,ez engem is zavar..de nem lehet mit tenni,sajnos.
2013. máj. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ez ilyen. Érdekes, hogy nálam csak a magyar lett középszinten 90% alatti, ráadásul még csak nem is az 5-ös kategóriába. Pedig megnézném ki ír olyan fogalmazást mint én máshol. Tudom, hogy most öntelt vagyok meg stb., de irodalomból én pro vagyok. Nem értem miért így pontozott a tanár.
2013. máj. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Itt is látszik, hogy az irodalom egy baromság. Semmi értelme. Aki művelődni akar, szórakozni az úgyis elolvas egy könyvet, verset, de ennek a hülye érvelésnek, műelemzésnek semmi értelme nincs. Szerintem még a tanárok is tudják, csak a nagyon elvakultak nem.
2013. máj. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Gondolom az esszénél vont le pontot,elég szubjektív az egész annál.Én is jó vagyok irodalomból,de biztos vagyok benne,hogy le fogja.az érettségim pontozni,hiába írtam 7 oldalt meg tele idézetekkel meg olvasmány élményekkel.A töriről meg nem is beszélve ,mert a tanàr nem kedvel és tavaly is lepontozott.mindenkit :D
2013. máj. 30. 15:56
 5/10 A kérdező kommentje:
Arról nem beszélve,hogy az előző sulimban,ami a 6.legjobb az országban dícséretes ötös voltam töriből...az új sulimban meg a tanár.szivatott,agyon tanultam magam és hármasra zárt le...az olyat,aki meg azt nem tudja,hogy ki az az abraham lincoln,azt meg négyesre,szóval igazságosság level 99...;)
2013. máj. 30. 20:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szard már le. :) Egyetemen nem lesz ilyen (ha továbbtanulsz).
2013. máj. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A törinél a tanár képes volt 90/56 pontot adni,ugy hogy nem is javitotta ki azt az esszét,amit megcsináltam,hanem egy olyat amit nem is kellett megcsinálnom,tehát 0pont,utána még neki állt feljebb,meg üvöltözött velem.Végül az esszémre kemény 4,5pontot adott.A hivatalos megoldásban megnéztem,és kb minden jó volt.Egy nyelvhelyességi hibám volt,és emiatt megszerkesztettségre és helyesírásra 0pontot adott.A hivatalos megoldókulcsban ugyebár szerepel zárójelben,hogy mit kéne beírni,példa szinten,tehát nem feltétlenül azokat a tényezőket kell kifejteni,ha mi más okokat hozunk fel az is jó.A hivatalos megoldókulcs szerint a tesztemben 4-el több hibát számolt,mint amennyi valójában volt...Fellebbeztem,remélem elfogadják...sajna nem lehet az egészet felülvizsgáltatni,csak egy részét,de úgyis átnézik az egészet :)
2013. jún. 6. 06:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Sok sikert! Az ilyen tanároknak el kéne venni a diplomáját. Senkiházi, buta 0 emberek.
2013. jún. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#5-nek van igaza!

Lehet ott felhúzzák, de az a hülye biztos nem fog tudni egyetemen teljesíteni (lehet már fel sem veszik).

Ha meg Te okosabb vagy annál a hülyénél, az érettségin tudsz azért teljesíteni, és valószínűleg fel fognak venni egyetemre.

Pl.:

ISZTI: Felhúzzák az idiótákat, hülyéket és gyengén tanulókat, de az egyetemre felvettek száma 0 és 5% között van.

Könyves, Babits, stb.: Nem húzzák az ostobákat (sőt...), de az egyetemre felvettek száma 80-90%

2013. jún. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De a pontszámuk meg jó,nem?

Van egy suli a megyénkben,kb mindenki lusta,hülye,viszont az érettségijük 90%körüli,és a legjobb egyetemekre veszik fel őket.Azért ez elég elszomorító,és oké,hogy kiesnek,de elveszik a helyet az értelmesektől,akik szigorúbb gimikbe jártak...

2013. jún. 16. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!