Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnök vagy Menedzser a...

Gépészmérnök vagy Menedzser a nehezebb?

Figyelt kérdés
Most kell választanom, hogy melyik-re szeretnék továbbtanulni. Én a Gépészt választottam, de most egy kicsit elbizonytalanítottak, hogy az nehéz lesz ha fizikából nincs nagy tudásom, hisz nem is abból érettségiztem. Tudnátok valami biztatót mondani, hogy melyiket írjam be először? Köszönöm szépen! :)
2013. máj. 31. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Mármint műszaki menedzser? Az jóval könnyebb.


Nálunk a gépésznél pl. mechanika 1,2,3 + végeselem van, míg műszaki menedzseren talán csak mecha 1,2.

Ilyen jellegű eltérések vannak - a mérnöknek érteni kell a szakmaibb részéhez is, a műszaki menedzser (ettől a szótól én mondjuk szabályosan rosszul vagyok) felületesebb, de talán szélesebb ismeretanyagra épít.

2013. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De szerinted is nagy baj, ha tulajdonképpen alapok nélkül megyek oda fizikából? Nagyon minimálisat tudok csak.
2013. máj. 31. 20:37
 3/8 A kérdező kommentje:
Mármint a Gépészre.
2013. máj. 31. 20:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik iskola. Illik legalább az alapokat tudni fizikából, mert arra fog épülni nagyon sok minden.

Más kérdés, hogy műszaki menedzserrel nem igazán fogsz tudni elhelyezkedni..

2013. máj. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A gépészmérnöki képzés nehézsége sokban függ hogy melyik gimiben tanultal előtte és hogy melyik egyetemre mész. Remélem matekból legalább emelteztel egy 80-90%ot. A szakot töredéke végzi el az embereknek, sokat kell tanulni nagyon az MMel szemben. Választanod kell hogy egy értékes diploma vagy egy büfészak az, amit el szeretnél érni.
2013. jún. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem rossz a műszaki menedzser sem, ha beszélsz több nyelvet, és van egy kis vezetői affinitásod. A mérnökök nagyon kevesen alkalmasak vezetői pozícióra, így elég sok műszaki, és vezetői ismeretet igénylő állást hirdetnek, amit viszont egy közgázos sem fog tudni betölteni. Műszaki menedzserként megcsíphetsz ilyeneket.
2013. jún. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én semmiből sem csináltam anno emeltet (az első vagy a második évben érettségiztem, amikor volt kétszintű), fizikából nem is érettségiztem - mégis lenyomtam a matek különböző részeit, a mechanikákat és az egyéb tárgyakat is. Egy gépésznek jó ha van valami kis műszaki érzéke: a tananyagot be lehet vágni oda-vissza, de egyszerűbb ha átlátod mi miért van. :)
2013. jún. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítő válaszaitokat! :)
2013. jún. 7. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!