Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Harmadéves főiskolás vagyok...

Harmadéves főiskolás vagyok és eldöntöttem, hogy mindenféle képen szeretnék teljes idejű munkát vállalni, mert anyagilag nagyon meg vagyok szorulva. Mit javasoltok, mennyek át levelezős tagozatra és mellette dolgozzak? Vagy halasszak pár évet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 7. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem tudod kisegíteni magad diákmunkákkal suli mellett (én így csinálom), akkor szerintem úgy jársz a legjobban, ha átmész levelező szakra. Nincs értelme halasztani, sokkal jobban jársz a levelező tagozattal.
2009. okt. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Itt nappalin kötelező a szakmai gyakorlat a diplomához, levelezőn is kötelező? (csak mert ha elhelyezkedek, akkor nem a "leendő" szakmámba tudok, sajnos)
2009. okt. 7. 19:24
 3/9 anonim ***** válasza:

diákhitel+diákmunka nem elég? És akkor maradhatnál nappalin.

Munkaadók azt jobban szeretik.Mármint a leendő munkaadó jobban preferálja a nappalin végzetteket.

2009. okt. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Levelezőn is kötelező a gyakorlat, persze, hisz a cél az, hogy a nappalival egyenértékű diplomát adjanak.
2009. okt. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak sajnos nem találok számomra megfelelő diákmunkát, pakolna és leveleket csomagolni nem szeretnék, mert egyáltalán nem kapcsolódik a szakmámhoz. A szakmai gyakorlatért pedig sehol sem fizetnek egy vasat sem!
2009. okt. 7. 20:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első kommentelő vagyok. Az a baj, hogy ilyenkor diákmunkásként abszolút nem lehetsz válogatós. Szociális munkásnak tanulok és voltam már nyomdában, konzervgyárban stb, szóval el kell döntened, hogy kell e a pénz, vagy nem. Az tényleg igaz, hogy a nappalin végzett tanulók valamilyen részben előnyt élveznek, legalábbis én is ezt hallottam. A gyakorlattal kapcsolatban, nálunk úgy működik, hogy nappalisoknak 1/2 év, levelezősöknek 2 hét. Azért, mert a levelezős azért levelezős, mert dolgozik vagy kisbabával van otthon. A gyakorlat szerintem kötelező a levelezősöknek is, csak rövidebb a tartama.
2009. okt. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy fontosat kihagytam. A diákhitelt NEM ajánlom. Személyesen nem próbáltam, de csupa rosszat hallottam róla, így nem is fogok élni ezzel a lehetőséggel.
2009. okt. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
előzőnek: és ha semmi,de semmi pénze nincs az illetőnek? Nem mindenkit tudnak a szülők támogatni,még havi 20-al se.Semennyivel. És mondjuk nappalin szeretné végezni a sulit, az elhelyezkedési esélyek miatt. Akkor csak emiatt menjen levelezőre,pedig lenne lehetőség? Én felvettem és nem bántam meg. Mellette heti két alkalommal diákmunkázok,több nem fér bele és nagyon jól megvagyok. Törlesztésnél pedig nem hal bele abba a havi 3-4000 ft-ba.
2009. okt. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A szüleim kvázi egy vasat sem tudnak adni, ezért keresek/keresnék munkát.

Diákhitelben egyáltalán nem gondolkozom.

2009. okt. 10. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!