Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az emelt kémia szóbeli hogy...

Az emelt kémia szóbeli hogy zajlik? Részletesen le tudná írni nekem valaki?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy bemegyek a suliba, és akkor leülök és várok amíg szólítanak? Ha bemegyek mit kell mondanom? Rögtön oda kell mennem a vizsgáztatókhoz és már húznom is kell a tételt? Utána tudni fogom hogy hova kell ülnöm? Honnan tudom hogy mikor kell odamennem felelni? Szólnak majd? És a kísérletet akkor ott előttük kell megcsinálnom miközben felelek vagy a kidolgozás ideje alatt? És amikor vége van akkor mit kell mondanom? Majd szólnak hogy akkor itt a vége? És hallottam h rá kell írni vmire h mikor kezdtem a felelést. Mi történik ha elfelejtem ráírni? És a függvénytáblázatot nekem kell vinnem vagy ott adnak? Bocsi a sok kérdésért csak rettentően izgulok, holnap megyek :S

2013. jún. 6. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szólítanak, kihúzod a tételeket. Ezután megmondják hova üljél. 3 ember felel előtted, a tételhúzástól kezdve. Ebben az időben kell megcsinálnod a kísérletet (közben nem téged figyel a bizottság). Minden felelő minimum 15 percet beszél, így kb. 45 perced biztosan lesz a kidolgozásra. A kísérletnék mindent írj a papírra, ami eszedbe jut róla, és amit láttál mikor megcsináltad. A többinél elég a vázlat. Úgy tudom a függvénytáblát ők adják, de én azért vinném, biztos ami biztos alapon. Amikor a harmadik ember végzett, akkor szólítanak téged. Bármilyen sorrendben mondhatod a tételeket, kezdheted a kísérlettel, vagy a C tétellel is. Azzal kezdd, ami a legjobban megy.

Amikor végeztél a feleleteddel, akkor simán elhallgatsz. Ekkor, ha valami kimaradt rákérdeznek és válaszolsz rá, ha tudsz. Ha mindent elmondtál, akkor megköszöni és elköszönnek. Akkor kimehetsz :) Sok sikert!

2013. jún. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
értem.És a kísérletet oda kell vinnem a bizottság elé amikor én következem a felelésnél? vagy csak mondjam el h mit tapasztaltam.Mert mi bementünk elpróbálni az összes kísérletet múlthéten,és külön tálcán volt mindegyik kirakva.Érettségin is így lesz?és majd akkor a saját asztalomhoz kell vinnem,h ott elvégezzem vagy elég odamennem ahova ki van téve,megcsinálni ott és akkor otthagynom a helyén. :S
2013. jún. 6. 16:07
 3/12 anonim ***** válasza:
Kapsz egy tálcát, szerintem, nem annál az asztalnál lesz, ahol ülsz. Odamész, megcsinálod, közben jegyzetelsz. Ha kész, akkor ott hagyod, ahol van. Nem kell odavinni a bizottsághoz. Lehet ránéznek, lehet nem.
2013. jún. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
huu megnyugodtam végre,nagyon köszönöm :)
2013. jún. 6. 16:19
 5/12 k.k.Judit válasza:
Én ma voltam szóbelizni. KÍSÉRLETET ELŐTTÜK VÉGZED EL ÉS MEGVÁROD AZ EREDMÉNYT és ott előttük értelmezd kivéve ha nem elvégzendő, de ezt mondják ők. Ne izgulj. Ha mosolyogsz önbizalmat tanúsítasz és az plusz, nem faggatnak annyira. Csak ha rossz.
2013. jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A barátnőm is ma volt, neki nem előttük kellett csinálni a kísérletet, de oda kellett vinni eléjük. Gondolom mindenhol máshogy megy a dolog. De majd biztosan megmondják.
2013. jún. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Na most nézem, hogy már voltál :) Mit húztál?
2013. jún. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A, Izoméria fogalma, típusai, hasonlóságok és különbségek a tulajdonságaikban+példák

B, MgSo4-hez és AlSO4-hez NaOH-t adunk.Mi történik?megfelezzük az oldatokat,majd egyikbe még adunk NaOH-t másikba viszont HCl-t.mi történik?

C,Lehet-e redukálószer és oxidálószer is a H2?

háát az izomériás jobban is mehetett volna,de segítettek amikor elakadtam:S a kísérletre már alig maradt időm,így az nem nagyon ment,de az egyenleteim jók voltak. A H2-est teljesen magamtól mondtam,példák is jók voltak,bele sem kérdeztek. Ofőmtől megtudtam h 38 pontot kaptam. Sajnos így nem lesz meg a +50 pontom(legalább 41 pontot kellett volna kapnom),úgyhogy jövőre újrapróbálom az orvosit :/ amúgy én voltam a legelső szóbeliző :S De mindent elmondtak,segítettek,mondták h ide írd a neved meg a kísérletet is mondták h majd vigyem ki és ott csináljam,szóval nem volt probléma egyébként :)

2013. jún. 8. 00:49
 9/12 anonim ***** válasza:

:( Sajnálom, hogy nem sikerült. De majd akkor jövőre, egy év nem igazán lényeg, legalább kipihenten kezdheted az egyetemet :)

Nekem 26 pont kéne, de van jópár rész, amit nem is értek, nem hogy még el is mondjam nekik vizsgán, (a szerves kémiából főleg). A C kérdésekből is sokat nagyon nehéznek találok, de hátha eszembe jut majd valami, aztán utána segítenek is.

2013. jún. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
En is nagyon izgulok, 6 honapja meg az atom felepiteset se tudta, nem is akartam jelentkezni de eroltettek. Szamold ki mennyi energia szabadul majd fel amikor beegek a bizottsag elott :D majd a rendkivul szimpatikus idegrendszer tesz rola :D
2013. szept. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!