Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak én akadtam ki Hoffmann...

Csak én akadtam ki Hoffmann Rózsa újításán az ELTE osztatlan tanári alkalmasságiját illetően?

Figyelt kérdés

Tisztelt Felvételizőnk!

Köszönjük, hogy az osztatlan tanári mesterszakra beadott jelentkezései között Egyetemünket jelölte meg első helyen. Tájékoztatjuk, hogy az ELTE által a vonatkozó jogszabályi előírások szigorú betartásával meghatározott és február 20-án közzétett felvételi követelményeknek megfelelően szervezett írásbeli pályaalkalmassági vizsgát – amennyiben ezen 2013. május 28-án a közel 700 felvételiző társával együtt részt vett – Ön rendben teljesítette.


Értesítjük azonban arról, hogy az ELTE fenntartójának, az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkára, dr. Hoffmann Rózsa, 2013. május 31-én levélben kereste meg az ELTE rektorát, és felhívta Egyetemünket arra, hogy a felvételi eljárás keretében szóbeli pályaalkalmassági vizsgát szervezzünk a jelentkezőink számára.


A szóbeli pályaalkalmassági vizsga részletes követelményeiről ugyanitt a honlapunkon adunk rövidesen tájékoztatást, az időpontjáról és helyéről ímélben fogjuk értesíteni legkésőbb a vizsga időpontja előtt két héttel. A beosztást itt a honlapon is közzé fogjuk tenni. A vizsgákra várhatóan szombaton kerül majd sor. Mivel ezen új követelmények miatt a korábbi követelmények szerint letett sikeres alkalmassági vizsgája érvényét veszti, az újabb vizsgáért vizsgadíjat fizetnie nem kell.


Felhívjuk figyelmét, hogy az eredményes felvételi eljárásának feltétele a szóbeli pályaalkalmassági vizsgán való részvétele.



2013. jún. 6. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A levélből lehet látni, hogy nem ők akarják, nem fognak veled kekeckedni, ha már egyszer elfogadták az írásbelidet.
2013. jún. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy a sulinak nincs köze hozzá, kiakadásom nem is ellenük irányul. Mondjuk nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen színvonalú egyetemen nelehetett volna utána járni előre, hogy megengedhetik e maguknak, a kormány által meghatározott vizsgakövetelmény megreformálását, vagyis, hogy szóbeli helyett csak írásbeli beszámolót kérnek. Veszprémből, meg alapból az érettségik közepette, nem annyira megoldható 2 hetente a Pestre felutazás...
2013. jún. 7. 11:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A levél pont nem azt mondja, hogy ők reformálták meg a követelményeket, hanem hogy Rózsika módosított menet közben.
2013. jún. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
tudom :D
2013. jún. 8. 23:38
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ebből kiderül, hogy nem ilyen fekete-fehér a helyzet:

[link]

2013. jún. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem ez az egész ott lett elrontva, amikor a "szóbeli elbeszélgetés" címszó alatt, pedagógia szakkönyvek értékelését, beszámolóját akartak visszahallani (a felvi könyvben is ez szerepelt). Helyette, arról kellett volna elbeszélgetni amit a motivációs levélben leírattak velünk. Most meg rághatjuk a kefét, hogy jól értelmezzük e a pedagógiai szituációt, ill. szakkönyvet...
2013. jún. 12. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!