Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagy gondban vagyok. Ti mit...

Nagy gondban vagyok. Ti mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek,és magyar szakon szeretném folytatni tanulmányaimat.Jelentkezésnél az ELTÉt és a Károlit jelöltem meg.Legrosszabb esetben 360 pontom lesz.Ez(a tavalyi ponthatárokat figyelembe véve)mindkét intézmény önköltséges szakán elég lenne a bejutáshoz.(ELTE:300,Károli:242)A Károlin azért ilyen alacsony,mert 2011-ben a szak nem indult önköltséges formában. Mit tegyek?Maradjon az ELTE? mi van,ha ott annyira felemelik a ponthatárokat,hogy nm vesznek fel,a Károlin pedig nem indul a szak?

2013. jún. 6. 00:31
1 2
 1/14 Andizsuzsi ***** válasza:
Mit lehet itt tanácsolni? A jelentkezési határidő már rég lejárt. Ha az ELTE-re nem vesz fel, a másik helyen meg nem indul képzés, akkor nyilván nem vesznek fel sehova. Pótfelvételikor jelentkezhetsz más egyetemre.
2013. jún. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 betti1111 válasza:
60 ponttal biztos nem emelik meg a ponthatárt. nézzd meg, hogy tavalyhoz képest hányan jelentkeztek és abból azért lehet saccolni.
2013. jún. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Már semmit sem tudsz tenni, csak várni.
2013. jún. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Mért ne tudtan semmit se tenni?

Sorrendet még simán változtathat de csak egyszer.


Amúgy kérdező menj fel a felvire, mert ott meg van adva szakonként a jelentkezők száma és hogy mennyit vehetnek fel. Ha jelentkeztek elegen akkor indulni fog a szak.

Egyébként a károlit én is beírtam, de másik szakra, viszont nekem még egyenlőre az van első helyen, de még vacillálok hogy maradjon-e mert én sokallom, az önköltségesen az árakat.

2013. jún. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Pontosítok, ha sokkal többen jelentkeztek mint ahányan jelentkezhetnek akkor indulni fog a szak.

Bocsi az, hogy éppen annyian jelentkeztek még nem elég, hiszen lehet jelentkeztek a károlira de végül nem oda mennek.

#előző voltam

2013. jún. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Andizsuzsi ***** válasza:
Adott esetben mire megoldás a sorrend módosítása?
2013. jún. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

4/6-os válaszolónak

Ha két helyet jelölt meg..egyikre nem elég a pontja, másik helyen meg nem indul a szak, abban az esetben tök mindegy milyen sorrendben jelölte meg a helyeket. Attól nem változik a helyzete, hogy melyik van előrébb vagy hátrébb. Semmit sem tehet, csak várhat és bízik abban hogy elég pontja lesz az ELTE-re vagy ha nem akkor a másik helyen indul a szak.

2013. jún. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Andizsuzsi ***** válasza:
Ezt mondtam én is...
2013. jún. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tudom...

Én csak részleteztem, mert sokan azt hiszik (gondolom a válaszadó is) hogy a sorrend számít a felvétel szempontjából, pedig nem, nagyon jól kitalálták az algoritmust hogy a jelentkező preferenciája az első szempont.

2013. jún. 7. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült a magyarod? Szerintem még ez alapján is változtathatsz, nyilván az ELTE-t hagyd, ha jó lett a magyarod (gondolom emelteztél?!), ha kevésbé akkor azért érdemes átgondolni.
2013. jún. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!