Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki milyen tételt húzott ma...

Ki milyen tételt húzott ma biológiából, illetve kémiából emelt szinten?

Figyelt kérdés
A következő napok húzott tételei is jöhetnek :)

2013. jún. 6. 19:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
na erre kíváncsi leszek rajtam kívül kapsz-e vmi hozzászólást :)
2013. jún. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
erre én is :D , de próba szerencse, hátha akad még egy-két segítőkész diák :)
2013. jún. 6. 20:24
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én majd leírom neked, bár csak szombaton megyek biológiából és majd hétfőn kémiából! Kérlek, aki már túl van rajta, írja le :):) segítsük egymást!
2013. jún. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) én szombaton megyek kémiából, hétfőn pedig bioszból, tehát pont fordítva, de én is meg fogom írni :)
2013. jún. 6. 20:53
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
De jó :):) akkor tudunk segíteni egymásnak!
2013. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
én holnap megyek bioszra, hétfő kémia :D
2013. jún. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

kémiából voltam :)

A tétel: Az aminok általános jellemzése!

B tétel: Ìrj egy-egy példát csapadékképződéssel és gázfejlődéssel járó reakcióra. Felhasználható anyagok: cink, sósav, ezüst-nitrát oldat és nátrium-hidroxid.

C tétel: Rézre és vasra külön kémcsőbe sósavat és melegített kénsavat öntünk. Mindkét fémnél eltérő reakciókat tapasztalunk. Hol játszódik le reakció és hol nem? Magyarázza a tapasztalatokat és írjon ionegyenletet is!


bioszból szombaton megyek majd :)

2013. jún. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:

Sziasztok!

Bioszból voltam tegnap.

A: populációk - ökológiai és genetikai definíció, ideális és reális populáció jellemzése, a környezeti eltartóképesség jellemzése r- és K-stratéga szempontjából is, hardy-weinberg kimondása-felírása, és egy populációgenetikás feladat is volt

B: Biológiai oxidáció - atp szerepe, bruttó egyenlet felírása, cirtomsavciklus részletes jellemzése, mi a kapcsolata a biológiai oxidáció többi részével)

Sok sikert! ;D

2013. jún. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 k.k.Judit válasza:

A: N atom szerepe, elhelyezése szerves vegyületekben. Nem kötő és delokalizált elektronpár szerint. Sav-bázis

B: Cu+ ccHNO3 és Cu+ cc H2SO! és Cu+NaOH

C. grafit és gyémánt felhasználasa

2013. jún. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Tegnap voltam kemian

A)

Benzol jellemzese, molekulaszerkezet, elektronszerkezet, halmazszerkezet, jellemzo reakciok

B)

Al foliat HgCl2 oldattal reagaltatunk, mi tortenik, ha vizbe tesszuk, vagy halevegon allni hagyjuk

C)

Cl2+H2O<->HOCl+(Cl-)+(H+)

Ezen reakcion keresztul magyarazza el mi tortenik, ha hypooldatba sosavoldatot ontunk

2013. jún. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!