Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van okom a félelemre az...

Van okom a félelemre az egyetemi élettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Bejelöltem az ELTE-BTK-án két szakot, a TTK is egy szakot, plusz még a Pázmányos jogon és a Pécsi Tudomány Egyetemen is bölcsészkaron. Leginkább ELTE-BTK-ra szeretnék bekerülni, mert az passzol a leginkább hozzám és meg is fogott.

De mostanában hallottam elég érdekes dolgokat a BTK hallgatói önkormányzatáról, hogy ilyen undorító listákat gyártottak és Jobbikos haverjaik vannak. Ezenkívül az egyik tanárom, aki odajárt, mesélte, hogy volt, hogy az egész HÖK kiugrott Mallorcára bulizni.

De gondolom a többi egyetemen sem szentek a hallgatói önkormányzat tagjai vagy bárki más. Például valaki azzal jött, hogy mennyi beképzelt bunkó jár a Pázmány jogi karára, miközben a nyílt napon úgy állították be, hogy oda csak angyalok járnak.

Nyilván a fent említett egyetemeknek elég magas a színvonaluk, de nem igazán tudom, hogy mi a helyzet a helyi egyetemi élettel. Mert hiába jó az oktatás, ha közben ki akarok ugrani az ablakon a többi diáktól.



2013. jún. 18. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A HÖK-ösök mindenhol kiskirálynak képzelik magukat, de lesznek ott normális emberek, nem kell félned :)

Én is ELTE BTK-t jelöltem.

2013. jún. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
:) Azért azt én nagyon klassz helynek tartom!
2013. jún. 18. 20:39
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is, éppen ezért nem is izgat, hogy a HÖK-ösök mit szervezkednek... :D Milyen szakot jelöltél?
2013. jún. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A HÖK az mindenhol külön állatfaj, de az ELTE BTK-s legalább jobboldali, az más kérdés, hogy ritka nagy bunkók lehetnek. :-D
2013. jún. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A HÖK-kel nem kell törődni, nálunk ellopták a szociális/tanulmányi ösztöndíjakat, felülvizsgálat indult ellenük :D Jól írják, a HÖK egy külön állatfaj. Nálunk többmillás kocsikkal járnak, kolit elsősorban a spanok kapnak, szóval... :) Emiatt ne aggódj :D
2013. jún. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát BTK-án régészetet és néprajzot jelöltem be, TTK-n földrajzot, Pécsen is régészetet.

De a HÖK honnan szerzi a pénzét egyáltalán ehhez? Mi a fene a dolguk tulajdonképpen ott? Nem az, hogy képviseljék a tanulók jogait?

2013. jún. 19. 22:36
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk (egyetemet nem szeretnék írni), úgy van h a hallgatóknak a vizsgadíjait, akkor késedelmi díjait ők kezelik... és ugye elvileg az a pénz az adott karé lenne, de a HÖK-nek is jut belőle elég magas %. Ők ezt lenyúlják, zsebre teszik. Ugyanez a helyzet a kolidíjakkal, a kollbiz elnök "gyűjti be" a havi koli díjakat, valahány % a kollégium fenntartására megy, a többit a kollbiz elnökök zsebre vágják. Elvileg a hallgatók érdekeit kellene képviselniük, programokat szervezni, nálunk speciel semmit nem csinálnak, szociális ösztöndíjakat és a tanulmányi ösztöndíjakat is rendszerint későn kapjuk meg. Tehát összességében ami pénzeket a hallgatók ilyen-olyan jogcímeken fizetnek évközben, vizsgaidőszakban a karnak, annak bizonyos százalékát a hök kezeli ahol bizonyos százalékot zsebre tesznek.
2013. jún. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

És ez ellen, hogy lehetne fellépni?


Az a baj, hogy ha ezeket valahogy teljesen kicserélnénk, akkor meg az új hökösök hülyülnének meg teljesen. Aki a hatalom közelébe kerül, az teljesen begolyózik tőle :S


Szóval nem lehetne valahogy "borsot törni az ilyenek orra alá" hogy kicsit észre vegyék magukat?

2013. jún. 19. 23:21
 9/12 anonim ***** válasza:
Le kell őket váltani. Nálunk ez történt. Teljesen új, korrekt gárda lett.
2013. jún. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Célszerű lenne leváltani, ja, csak az a gond hogy a kari vezetőség is mellettük áll. Például a kari HÖK 2005 óta jár egyetemre, az adott szakra, tavaly végzett, de nyelvvizsga hiányában nem vehette át a diplomát. Azért 6 millás kocsival jár. A dékánt is tegezi, szóval ő pont olyan akit leváltani képtelenség. Nekünk meg sajnos nincs annyi időnk hogy minden követ megmozgassunk hogy sor kerüljön a leváltásra, plusz a brigád sem egy olyan összetartó h mindenki egységesen ugyanannyi energiát fektessen ebbe a dologba. Szóval inkább elsiklunk afelett hogy mi zajlik a háttérben, a tanulmányinkra meg várunk plusz 3 hetet míg megjön. Túl sok szavunk nincs.
2013. jún. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!