Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan számolják a félév végi...

Hogyan számolják a félév végi átlagomat?

Figyelt kérdés

Nem tudja valaki, hogyha egyetemen felvettem egy tantárgyat, de nem teljesítem (ergo nem megyek el belőle vizsgázni) akkor azt félév végén belszámolják az átlagomba és egyesnek veszik, vagy nem számolják bele? hogy számolják akkor a súlyozott kreditátlagomat?

Pl. van 32 kreditem és 2 kredites az adott tárgy. Akkor az átlagomat 32 kredittel számolják és 1-esnek veszik a nem teljesített tárgyat, vagy alapból csak 30 kredittel számolnak és nem foglalkoznak azzal a tárggyal?



#egyetem #átlag #kredit #súlyozott kredit átlag
2013. jún. 19. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Súlyozott átlagnál konkrétan 30 kredittel számolnak, majd beszorozzák a teljesített/felvett kredittel, ami tárgy bukása esetén ugye kisebb, mint 1.
2013. jún. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Na várj, akkor hogy tisztán lássam a dolgokat...

ugye a súlyozott kredit átlagot úgy számolom, hogy a tárgyak jegyeit összeszorzom annyi kredittel, amennyit érnek, ezeket összeadom, és az így kapott eredményt elosztom az összes kredittel, igaz?

szóval ha például 32 kredittel számolnak és egyesnek veszik a nem teljesített 2 kredites tantárgyamat, akkor az átlagom 3,5 alatt lenne.

viszont ha csak 30 kredittel számolnak és nem foglalkoznak a nem teljesített tárgyammal, akkor az átlagom 3,5 felett lenne.

akkor melyik verzió is érvényes pontosan?

2013. jún. 19. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!