Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME VIK-esek! Ha mérnök...

BME VIK-esek! Ha mérnök infóra jelentkezem, és nem csinálok emeltet matekból/fizikából, de egy nagyon jó közepet csinálok belőlük, még van esélyem bekerülni, ugye?

Figyelt kérdés
Jártam emelt matekra, de félek tőle, és nem hiszem, hogy sikerülne ötösre. Az emelt tananyaggal ettől függetlenül tisztában vagyok, igyekszem még jobb lenni, mire bekerülök (remélhetőleg).

2013. jún. 20. 21:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Kb. 370 a várható ponthatár. (Mivel az utobbi években is ennyi volt).


Emeltet azért tesznek, hogy pluszpontokat szerezenek. Ezt a 100-t megszerezheted nyelvvizsgával (közepért 28, 2 közepért vagy felsőért 40) vagy hátrányos helyzettel (azt hiszem 40) vagy OKTV eredménnyel értékelhető tárgyből (1-10ért 100 talán, 10-20ért 50, 20-30ért 25 azt hiszem). Azt hiszek a reálisabb lehetőségek.

2013. jún. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Már van egy emeltem, OKTV-vel majd jövőre próbálkozom. Köszönöm a választ :)
2013. jún. 20. 22:18
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha az az emelt infó, akkor pedig abszolút nem értem a kérdést. Az azt jelenti, hogy 490 vagy 450 pontról indulsz. Azzal bőven a 370 felett vagy. Főleg ha matekod közép szintű lesz, akkor lazán 90+-t írsz.
2013. jún. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Angol az emelt, de gondolkodom az infón is. Egyelőre a programozás visszatart tőle :)
2013. jún. 20. 22:29
 5/22 anonim ***** válasza:

Akkor azért arra figyelmeztetnélek, hogy emeltért pont csak akkor jár, ha az kötelezően választható tárgy. Szóval neked matek és infó VAGY fizika.


Tehát matek és infó VAGY matek és fizikára (infó és fizikára nem).


De amúgy 370-t elérni nem nagy mesterség, szóval ne izgulj annyira, inkább azért tanulj, hogy bírjad majd egyetemen.


Másrészt a programozás nem vészes emelt infón annyira, szerintem pár hónap alatt fel lehet készülni.

2013. jún. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
És ha egyikből sem emeltezek és nagyon jól sikerül az érettségi, gondolom, nem dől össze a világ :)
2013. jún. 20. 22:36
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát matekon és infón pl. halál egyszerű jó eredményt elérni, főleg közepen. Ehhez mondjuk azért 40 pluszpontot nyelvizsgából érdemes összezszedni és akkor már viszonylag biztosban vagy, HA nem csökkentik a keretszámokat. Sajnos utobbit mostanában nem lehet nagyon jól belőni.
2013. jún. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
A nyelvvizsga pluszpont meglesz, remélhetőleg két nyelvből is (akkor ugye mindkettő számít?), és én is biztosabb lennék a közép tudásomból matekból és infóból is, mint emeltből. Köszönöm, hogy írtál!
2013. jún. 20. 22:47
 9/22 anonim ***** válasza:

Aki mérnökinfóra jelentkezik ne ijedjen meg egy kis (hónapnyi vagy kevesebb) programozástól, mert az egyetemen még durvább lesz. És ez kb a matekkal is így van.


Én info emelttel és közép nyelvvizsgával próbálkozom, majd júliusban kiderül:)

2013. jún. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Én felsőfokú nyelvvizsgára pályázom most első körben, aztán megtoldom majd egy középpel másik nyelvből :) Tervezek önállóan és év közben is felzárkózni programozásból és folytatni az emelt matekot, nagyon akarom, hogy bekerüljek. Az év végi jegyek gondolom nem sokat nyomnak a latban..
2013. jún. 20. 22:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!