Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért volt kötelező régen a...

Miért volt kötelező régen a tornadressz az iskolákban?

Figyelt kérdés

Leginkább a 2000-es évek előtti időkre gondolok, 80-as 90-es évekre.

Én 97 ben kezdtem az iskolát 2005-ben végeztem és már 2002 óta kezdtek kimenni a "divatból" egyre kevesebben kérték, és egyre kevesebb helyen. Amikor gimibe mentem 2005-ben akkor volt olyan osztály ahol még kérte a tanár a lányoktól, de már ott is kezdtek kiesni ezek. És a végén már sehol nem kérték.

Persze voltam mostanában egy olyan vidéki iskolába Kiskunfélegyházán ott dolgoztunk egy ideig és ott láttam hogy még mindig kötelező hordani, de például már egy suliban sem kérik.

Csak azt nem értem miért kellett régen tornadresszt hordani? És ez csak Magyarországon volt így hogy tesin tornadresszt kérnek vagy más országban is?

mert nem nagyon értem mi értelme azt kitalálni hogy a lányok egybe részes rövid ujjú műszálas vackokban mozogjanak, ami persze nekünk férfiaknak izgató látvány, de azért belegondolva ez nagyon kellemetlen lehetett a lányoknak,, sokan utálták is ezt a ruhát, és azért nem hordják. Szóval nem értem miért nem hordhattak ők is nadrágot és valami ujjatlan felsőt, vagy miért nem volt egységesebb az öltözet a fiúknak és a lányoknak is, meg ugye nekik bugyis aljú volt a dresszük így akkor szinte olyanok voltak mintha a strandra mentek volna, csak zártabb az a ruházat, a fiúknak pedig rövidnadrág volt pedig egyesek ugyanúgy hordanak fecskebugyit strandolásnál vagy minek nevezik azt, szóval engem a logika érdekelne inkább.

Bocsi ha hosszú lett.



2013. jún. 22. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Én a 70-es évek közepétől a nyolcvanas évek végéig jártam iskolába,nekünk is kötelező volt a kék nadrág fehér atléta és a tornacipő,akkor még nem voltak márkás sportcipők.Szerintem akkor azért volt egységes,hogy ne ríjon ki senki a sorból ne látszódjanak a társadalmi különbségek,pedig akkor még nem is igazán voltak,ezért volt kötelező a kék iskolaköpeny is,az sok mindent eltakart.
2013. jún. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk csak elsőben és másodikban volt kötelező a tornadressz, pedig ez '92-93-ban volt, szóval utána, de még a '90-es években már nem kellett nekünk sem.


Amúgy nem tudom, mi is utáltuk.

Meg elsőben még iskolaköpeny is kellett... Fúj.

2013. jún. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Az elsőnek igaza van, annyit tennék hozzá, hogy ez egy nagyon biztonságos viselet, nem tud csak úgy beakadni valamibe, mint egy póló, amit elfelejtenek betűrni, vagy egy bő szárú nadrág. A baleset-megelőzés fontos szempont a testnevelésórán.
2013. jún. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Több oka van annak hogy kötelező volt:

1. maga a ruha kialakítása szabadon hagyta a végtagok mozgását. Mivel testnevelésről volt szó így komolyan is vették a dolgot, nem úgy mint manapság, hogy a kispadon ücsörögnek, mert jajjj megjött meg kifogások ezrei.


2. A dresszek azonos színűek voltak, (fekete, kék, piros)

ennek szociológiai és pszichológiai okai vannak (voltak, lennének). Méghozzá az, hogy az összetartozást az egyenlőséget mutatta, ne a ruhád legyen csili vili, hanem a tudásod te önmagad tűnj ki a közösségből.

Érdekes, hogy ez a dressz kód, minden elit iskolában külföldön működik(értsd súlyos összeget fizetnek érte)...itt ahol ingyen van, elutasítják.

Egyenruhában járnak, sportolnak az iskolákban.


3. A jó minőségű 80% poliamid, 20% elasztán összetételű fényes dresszek kényelmesek. Csakhogy nagyon sok volt a silány pamutos és valóban műszálas tapintású 90%-95%-os poliamid összetételű dressz még a 80-as években is amit joggal utáltak a kislányok.

4. visszatérve az anyagminőségre, a dressz ugyan abból az anyagból készül mint a fürdőruha. Sírnak hogy látszik a nunijuk , amit valójában csak alig alig néznek a hasonlú korú fiú társaik, mert nem akarnak konfrontálódni...

Bezzeg a strandon a vizes fürdőruha kőkeményen megmutatja még a csiklót is, a vadidegen világ minden szeme láttára 0-90 éves korig, az nem gond.

szóval ez egész egy nagy lányos ok nélküli sírás rívás picsogás.


5. visszatérve újra az anyagra, ezt az anyagot (80% poliamid, 20% elasztán) erre találták fejlesztették ki.

vékony könnyen gyorsan szárad, légáteresztő.

Ha nem mozogsz nem ér a légáramlat akkor viszonylag jó hőtartó (nem fázol) de csak egy rövid ideig. Utána elkezd párologni az izzadság és fázni fogsz. Ezért nem jó kispadra ücsörögni. Ez a ruha arra sarkal, hogy fuss mozogj, amiről a tesiórának is szólni kell.

És ezért is nem jó a pamut ruha póló gatya sem. Felszívja a pamut ruha az izzadságot és nem ereszti, nem hűti a testet de úgy tapad a testere mint a torna dressz soha.

Persze ücsörögni a kispadon jó benne.

Csak a tesi nem erről szól!

6. Mint mondtam külföldön az egyenruha és dressz viselése nem gond, sőt ma már egész iparág épült rá a divatosabbnál divatosabb tornadresszekre.

Ritmikus gimnasztikánál, balettnél meg egyenesen kötelező a dressz viselése.

Nézzétek meg a Youtubot teli van az angol/amerikai és más nemzetiségű lányok videóival hol büszkén viselik mutogatják a tornadresszüket. Mert lányos és jól mutat, jó viselni, ez egy erény

http://www.youtube.com/results?search_query=fashion+leotard&..


Úgyhogy a magyar lányoknak ezen irányú picsogása abszolút érthetetlen.


Tehát a konklúzió azért vezették be a tornadresszt mert ezzel is tesi óra lényegét erőltessék: mozogj!

(egyébként a fiúknak is ezt kellene viselni)

2013. jún. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A fiúknak is ésszerűbb volt az atlétatrikó.Szabadabb mozgást biztosít...stb.Azt miért cserélték le pólóra?Logikátlan.
2013. jún. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

A tornadressz, tornafelszerelés nem más mint munkaruha a testnevelő órán ezért kötelező. Illetve csak lenne az.

Valójában a fiúknak is volt, a 70-es évek előtt száras kantáras változatban. Először ez kopott ki, majd a női követte.

Maximum annyit követelhetünk meg a diákjainktól hogy legalább tűrje már be a nadrágjába a kinyúlt pólóját és vegyen fel rendes cipőt az órára...aminek nem vált még le a talpa és nem lóg ki a nagy lába ujja sem belőle mert előzőleg levágta egy lapos fűrésszel technika órán.

2013. aug. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
7%

#4, teljes mértékben egyetértek veled.

Egyébként ahogy a videóid is igazolják, szebbnél szebb dresszeket árulnak nálunk fejlettebb országokban, és ott a lányok nagyon is büszkék a tornadresszeikre, szívesen megmutatják magukat benne.

Csak nálunk megy a sírás-picsogás. Igenis ebben kellene a lányoknak ma is tesizni (érdekes, a sportolók csak ebben tudják elképzelni a mozgást). Ja, hogy a tesi órán mozogni is kellene, nem csak ellébecolni a mozgást, és a feneket növelni. Meg kell nézni a mai lányokat, a fiúk átlagosan manapság sokkal soványabbak náluk (és most nem kell jönni a dagi fiú és gebe lány példákkal - átlagról beszélek).

Szerencsére talán itthon is beindul valami dressz fronton, a web áruházak száma kicsit megindult. Viszont sok megáll a 150-es, 160-as méretnél. De azért néhánynál elérhető a 188-as méret is.

Én például futás aláöltözetnek imádom, a leges legjobb. De itthon is szoktam benne lenni, és néha még abban is alszom.

2015. febr. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
41%

Ha még középsulis lennék támogatnám az ötletet :)

Amugy igen iskolában igazából olyan 3-4 osztályig semmi ilyesfajta szexualitás nincs(Bár mivel én fétisiszta vagyok, már akkor volt bennem némi vonzalom ez iránt a ruhanemű iránt, de nem szexuális. azután már inkább :)

Addig inkább csak arra kell ügyelni, hogy a deviáns pedokat távol kell tartani az iskola közéletól. (Mi akkortájt a suli pincéjében tornáztunk)

5.-es vagy 6.-os lehettem. mikor már igazából nem volt kötelező a dresz, de szerencsére az osztályunk egyik dús keblű leányzója továbbra is hordta :) Igaz sajnos csak akkor mikor bejött a szertorna.

2015. szept. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

De csak a

lányoknak

2019. febr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Esetleg lehet rávenni

tréning alsót

2019. febr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!