Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen volt a régi felvételi...

Milyen volt a régi felvételi rendszer?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy eddig hogyan működött a felvételi a felsőoktatásba.

Fiatal vagyok még, szóval csak a 400+80 pontos rendszert ismerem, amit ugyebár érettségi tárgyakkal lehet elérni.

Ez előtt volt a 122+22-es rendszer, ami lényegében ugyanaz.

Előtte pedig a 100 pontos rendszer volt, de ezt nem tudom, hogy itt is az érettségiből számolták a pontokat?

Nahh ez előtt milyen volt? Minden egyetemnél volt egy felvételi vizsga? Vagyis teljesen független volt a középiskoláktól?

Hol volt nagyobb visszaélés? Ennél a rendszernél vagy a régebbinél?

Ha linkelne valaki egy cikket azt is megköszönném, én nem találok a google-n.


2010. jún. 25. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én érettségiztem 93-ban még teljesen más volt. volt az érettségi, meg a felvétlei vizsga. Meg volt,hogy melyik tárgykaból kell külön felvételit írnod és szóbelizned is. Aztán lehettt nyelvvizsgáért plusz pontot meg OKj-kézését plusz pontot kapni. Remélem érthető.
2010. jún. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Évtizedekkel ezelőtt még a szocializmusban 20 pont volt: 10 a középiskolai osztályzat átlaga a két felvételi tárgyból harmadikból és negyedikből (akkor még nem 11-12.-nek hívták), a másik 10 pont pedig a felvételin szerzett osztályzat a két felvételi tantárgyból. Írásbeli és szóbeli felvételi vizsga volt az egyetemen, így legalább az egyetemek maguk döntötték el, kit szeretnének hallgatóként viszontlátni. Persze protekcióra (azt hiszem, ma ezt nevezik korrupciónak) is nagyobb volt a lehetőség, mint ma az emelt szintű vizsgákon ismeretlen bizottság előtt. Pluszpontok akkor még nem voltak, a nyelvvizsga korántsem volt ennyire elterjedve, nem nagyon erőltették a nyelvtanulást. Viszont az országos tanulmányi versenyek első tíz helyezettje felvételi nélkül bejutott. Azonos pontszám esetén előfordult, hogy a szülő foglalkozása (munkás), pártszempontú megbízhatósága volt a döntő. A jelentkezéshez a szülőkre is kitérő önéletrajzot, osztályfőnöki, KISZ (Kommunista Ifjúsági Szövetség) javaslatot is kellett mellékelni.
2010. jún. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ. :)
2010. jún. 26. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!