Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdálkodási és menedzsment...

Gazdálkodási és menedzsment alapszakot megéri elvégezni? (SZIE)

Figyelt kérdés

Milyen területeken lehet vele elhelyezkedni ill. milyen a fizetésre lehet számítani?

Normális válaszokat, Köszönöm!



2013. jún. 29. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Nem,mert a büdös életben nem fognak alkalmazni sehol...
2013. jún. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1-es kifejtenéd bővebben, hogy miért nem?
2013. jún. 29. 15:15
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Ezt az alapszakot, csak akkor érdemes ha mész utána jó MSc-re. Számvitelre például. Magában egy ilyen BSc-s diplomával kitörölheted a segged.
2013. jún. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

Azért mert a supply chain-en kívül semmire sem jó...A kormány tudatos elhülyítése,gondolom nem akarsz munkanélküliként ba..ódni...Azon szakosodáson belül meg kb audi,mercedes,bosch,coca-cola alkalmaz embereket,ahol semmi esélyed...de ahogy érzed...

Mellesleg msc-re menni is pont ugyanolyan fa..ság,kivéve az előttem szólót...pü/számvitel...

De oda nem hiszem,hogy bejutsz gazdálkodjokosan sz..sággal...És attól,hogy elvégzed,még sz..t se jelent a piacon...egyik munkáltató se kérdezi meg,hogy msc,bsc,vagy miaf..zom,csak beültet hogy könyveljél 12 órában,ha persze felvesz,oszt kapsz 3 kilót jobb esetben...mellesleg gyakorlat nélkül egy rakás f.st sem ér egyik diploma sem,kivéve ha nem vagy valami kis csókos valami cégnél.Lehet nyers voltam,de kb. ez megy...Na sok sikert!

2013. jún. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Műmenedzseren sokkat többet tanultam,mint ezen a trágya közgé szakon...mellesleg dettó ha nincs nyelvtudásod+gyakorlatod
2013. jún. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Én is erre mentem volna amúgy, de hála istennek nem lesz elég a pontom így gazdinfora megyek (mondjuk én Corvinuson). Sok ismerősöm jár Corvinusra és mind alibi szaknak tartják ezt és a nemzetközi gazdálkodást, csak felkapottak de nem érnek sokat.


Amúgy ezeken a gazdasági képzéseken kötelező félév gyakorlat, szóval azt valamilyen szinten úgymond adják a diplomához, de ez tényleg annyira általános, és a mai világban specializálódni kell, hogy nem ér sokat.

2013. jún. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindegyik szakhoz van ma már kötelező gyak....

A gazdinfo az ér valamit,bár akkor már bme-ik...

Sokkal többet ér.És azon vállalatirányítási rendszerek szakirány.Sap tanácsadóként jól lehet keresni,ha el tudod adni magad és nem utolsósorban jó vagy a szakmában.

2013. júl. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

BME-ben nem is gondolkodtam. Persze nyilván jó, nem ezt kérdőjelezem meg, lehet jobb is mint a Corvinus, csak ez személyes dolog, hogy oda nem szívesen járnék be.

Hát nyilván jónak kell lenni, bármilyen szakmában, különben nem mész sokra.

Hát majd meglátjuk, ne offoljuk szét a kérdést. :)

2013. júl. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pénzügy msc-vel(teljes kreditérték beszámításával jó a gazdmen pénzügy msc-re) én szép karriert futottam be, anno hallgatótársaim akik megálltak a gazdmennél ők is szép karriert futottak be, lettek nagy vezetők, sikeres vállalkozók, de azt hisztek amit akartok. A 4. meg nagyon fusztrált, csak nem itt végzett a főnök?
2013. okt. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Műmenedzseren na ne nevettess
2013. okt. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!