Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemen a legjobb a...

Melyik egyetemen a legjobb a gazdaságinformatika szak oktatása?

Figyelt kérdés
Legfőképpen a Corvinus/ Debreceni Egyetem/ Szegedi TE. érdekelne!

2013. júl. 3. 23:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Akkor konkrétan mi is lesz a gazdaságinformatika szakon végzettekből? A SAP tanácsadót leszámítva, ami simán lehet bármelyik info szakon végzett is.
2013. júl. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az, ami a többi info szakon is lehet, de programozó kevesebb eséllyel, banki informatikus, SAP vagy más integrált vállalatirányítás-rendszer tanácsadó/üzemeletető, e-alkalmazás fejlesztő/üzemeltető.
2013. júl. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
*utóbbi három több eséllyel
2013. júl. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Köszi, értem. De ezeket elérheti az ember egy proginfóval vagy mérnökinfóval. Igazából azt nem tudom, hogy mibe nyújt többet/mást a gazdinfo, mint a proginfo vagy a mérnökinfo?
2013. júl. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én úgy láttam, mérnökinfon inkább a műszaki területeken helyezkednek el, kutatás-fejlesztés, műszaki alkalmazások fejlesztése, irányítástechnika stb inkább mérnökök, akik értenek az infohoz. A proginfosok többsége vérprofi programozó lesz, míg a gazdinfosok inkább gazdasági területeken (bank, multi ügyfélszolgálat, számlázási rendszerek, távközlés) helyezkednek majd el. Persze ez oda-vissza átjárható.
2013. júl. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Ne sértegessétek már a gazdinfót, főleg ne azzal, hogy csak 3. félévtől tanulnánk programozást--hatalmas tévedés, legalábbis az SZTE-n. ugyanis ugyanúgy, mint a prog és mérnökinfóval van programozás alapjai, prog 1 és prog 2 is-1.,2.,3. félév(C, Java, C++ (C#)), semmivel sem rosszabb a többieknél, és gazdinfósból is lehet szerintem programozó, meg ami csak akar lenni. Vannak gazdaságis tárgyak, ez a plusz az egészben, amúgy meg szinte tökugyanazok az óráink vannak a proginfósokkal, persze van pár óra, ami nekünk nincs, pl. kalkulus 2 ami már elég durva integrálás, amúgy a kalkulus 1-ben is volt integrálás, szóval nem nagy hiányunk lesz belőle szerintem. meg a fonya és bonya egy tantárgyban van, ennyi. van dimat 2,3 ami csak kötelezően választható de azt kb. az összes gazdinfós megcsinálja. nincs assembly-nk nem mintha az lenne a leghasznosabb programozási nyelv amit megtanulhat az ember :D ugyanúgy van programozási nyelvek, multimédia, sőt gazdinfón kötelező a web tervezés, ami proginfón nem. plusz proginfón 11, gazdinfón 24 kötelezően választható kell, amibe lazán belefér még mondjuk egy-két proginfós kötelező tárgy és akkor tökugyanott tartunk, leszámítva persze hogy a gazdinfós még tud gazdaságis dolgokat is :)
2013. aug. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!