Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológus szeretnék lenni....

Pszichológus szeretnék lenni. Mely tantárgyak fontosak ehhez?

Figyelt kérdés
Milyen tagozatot vagy fakultációt válasszak a gimiben?
2009. okt. 16. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is az szerettem volna lenni :-)


Nálunk aki pszichológiára megy,az vagy biológia faktra,vagy pedig magyar faktra jár.

A sulinkból két éve többen is mentek,és volt akit magyarral,volt akit biosszal vettek fel.


De aki biosszal ment oda,azt mondta,hogy nagyon jól választott,mert keményem nyomatják a biológiát az egyetemen és hogy mások megpusztulnak (akik nem jártak biosz faktra) de neki közel sem olyan megerőltető.


Én is bioszos vagyok,csak én már letettem a pszichoról :-)


Nem árt egy emeltszintű érettségi,mert baromi magas a ponthatár.Jah,és nyelvvizsga is jól szokott jönni.


Melyik egyetemre akarsz menni?

2009. okt. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

felvételi tárgyak: magyar, matek, töri, nyelv, biológia

ezekből kell kettőt választanod. Én is hallottam már amit az előző hozzáűszóló írt, h a biosz nagyon nagy előny.

Ami még nagyon fontos, az az angol. Nem csak azért, mert nyelvvizsga nélkül csak két emelttel tudsz bejutni szinte, hanem mert a szaknyelv az angol. Sok olyan anyagot kell olvasni, amit le sem fordítottak magyarra...

Leginkább egy emelt biosz érettségit, és legalább egy középfokú angol nyelvvizsgát javaslok:)

2009. okt. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ!:) Elsőnek: Háát az egyetem még nagyon messze van!:)

Azt hiszem inkább a magyart választom,mert a biológia nem áll annyira közel hozzám. Bár nem igazán tudom mit kezdjek magammal, úgy érzem a pszichológia érdekel.

2009. okt. 21. 18:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ha úgy érzed hogy majd pszichológiát akarsz tanulni javasolnám hogy valamilyen pszichológiás köynvet olvasgass, csak hogy szokd és megtudd ítélni tényleg érdekelne-e, mert ha majd oda kerülsz nyakon öntenek mindenféle szarral ami tök unalmas, nállunk egy féléves tantárgyként volt pszichológia de nekem nem jött be pedig elötte én is úgy voltma vele hogy érdekelne, az a baj hogyha jelentkezel oda és amikor már ott vagy rájössz hogy ez neked nagyon nem jön be az 1 év el pazarolt időt jelenthet mert problémásabb az átjelentkezés talán mint egy középsuliba
2009. okt. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Domi0912 válasza:
Engem az érdekelne ha esetleg latod hogy igy mar 9 evvel ez utan hogy alakult az egesz vegul ezt a pályát valasztottad? Gondolom ugy se lesz valasz de ez engem kulonosen erdekel mivel ugyanigy erdekel kilencedikes vagyok korulbelul te is ennyi lehettel akkor
2018. jan. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!