Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » NEm akarok egyetemre menni?

NEm akarok egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy beadtam hogy egyetemre akakork menni , de közben meggondoltam magam...mi a teendő ha felvesznek , de mégsem akarok bemenni?

2013. júl. 6. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem iratkozol be, nem kötelező.
2013. júl. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem akarsz fizetősre menni!
2013. júl. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát nem is lenne baj ha füzetős lenne csak az a baj hogy az iskolák és az otthon között minimum 300km külömbség van...és eddig elég jól tanultam ...ezt az is bizonyítja hogy a 100pontból 87 et viszek magammal , de ez az érettségi szóbeli kiverte nálam a biztosítékot és egyetemen nagyon sok ilyen van.....és nagyon félek tőle ..kb ezért
2013. júl. 6. 19:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem iratkozol be, és kész.

Amúgy mehetsz kollégiumba is. Nem akarlak rábeszélni semmire, lesz még időd gondolkodni.

2013. júl. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amikor jelentkeztél is tudtad hogy messze van az egyetem a lakhelyedtől. Közelebb nem volt olyan szak amire jelentkeztél? 4eleve kollégista lennél akárhány km is az egyetem az otthonodtól..mert ha csak 100 km akkor sem tudsz bejárni.

Ha eddig jó tanuló voltál középiskolában akkor kár lenne megállnod egy érettséginél. A vizsgázásba bele lehet jönni, na jó szeretni sosem fogja az ember, de ha ez az ára annak hogy jó munkád legyen akkor ezt kell tenni.

Ha nem mész egyetemre akkor mi a másik verzió az életedben? mit fogsz csinálni rövid és hosszú távon.

És kérdeznék egyet, ugye nem egy fiú (valamiért azt hiszem hogy lány vagy..bár ezt nem írtad)akivel mostanában találkoztál a lakóhelyeden az oka hogy nem akarsz messzire menni tanulni?

2013. júl. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valóban semmi teendőd nincs ebben az esetben és elévül a jelentkezésed, de én azért meggondolnám a helyedben. Én most csak tanácsot szeretnék adni. Jómagam középiskolában nem tündököltem annak idején, de rájöttem, hogy semmit nem ér az életem, ha csak az önfenntartásra pazarlom el, ezért kerestem egy olyan szakot amiben látok értelmet. Ez egy olyan szak volt amit hosszú éveken át gyűlöltem, de mikor rájöttem mi is rejtőzik mögötte megszerettem egy hét alatt. Napi szinten szorgalmi időszakban 150 km-t utazok, mert nem akarok koleszos lenni, de ez kibírható. Szerencsés vagyok olyan szempontból, hogy ezzel a diplomával sokat lehet keresni, bár addig ki kell dolgozni az embernek a belét, hogy megkapja, de ez részlet kérdés. Nyilván nem szereted azt a szakot ahova beadtad, különben eszed ágába se lenne ez az ötlet, szerintem gondolkozz és keres egy olyat amit szeretsz és menj, csináld meg. Mai világban főleg nem árt, ha van egy diplomád. A vizsgák miatt meg nem kell félni, ha olyan a szakod amit szeretsz, akkor a szakvizsgák nem fognak gondot okozni, sőt szerintem jó is. Én legalábbis jó élményként élem meg azt, hogy el tudok beszélgetni komoly dolgokról egy olyan emberrel akit tisztelek és csak részben a hihetetlen tudása miatt. Ami nem szakos tárgy azt meg sz... le, megcsinálod valahogy és kész, de azokon se kell stresszelni. Egy év után annyira belejössz a dolgokba, hogy rutin dolog lesz a vizsga, nem fogsz izgulni se előtte. Egyébként én úgy vettem észre, hogy a nem szakos tárgyakat a tanárok se igen veszik annyira komolyan, mert ők is tudják, hogy nagy kalap ... az egész BSc oktatás és fölösleges mondjuk köz gázt tanítani egy kémikusnak. Most csak mondtam valamit. Szóval gondold meg, szerintem sokat veszít az aki meg se próbálja.
2013. júl. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben nagyo n köszönöm mindenkinek
2013. júl. 7. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!