Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik ilyen lehetőség?...

Létezik ilyen lehetőség? Fizetős egyetemi szak -> jó tanulmányi eredmény-> államilag támogatott szak?

Figyelt kérdés

Nem tudom el vagyok keseredve nagyon szeretnék bejutni SOTE-ÁOK-ra, de félek a ponthatártól :/ A szüleimmel elgondolkodtunk és azt mondták pár évig be tudnák vállalni a költségtérítéses jelentkezést ( hitelt nem szeretnénk felvenni, de a 12 félévet nem hiszem h bírnánk anyagilag :/)

Van arra lehetőség, hogyha valaki jól tanul költségtérítésesen, egy idő után valamilyen úton átkerülhet államilag finanszírozottra?

(u.i.: A költségtérítésesen nyilván alacsonyabba ponthatár.. szerintetek a SOTE-ÁOK- on idén ez mennyi lesz? :/)


2013. júl. 9. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

ne felejtsd el, hogy a tandíj mellett ott a kaja, a lakhatás, a költőpénz, a könyvek, a jegyzetek, az élet, és minden más.


az sem elenyésző orvosin, nagyon drágák a könyvek.


tényleg tudnának neked adni havonta minimum 200.000 forintot? mellette visszafele nem jön semmi, mert nincs tanulmányi ösztöndíj, sem szoctám ebben az esetben.


mellesleg nagyon nagyon jó eredmény kell ahhoz, hogy átsoroljanak államira, és nem szeretnélek megbántani, de ha nem vesznek fel, mert nincs elég pontod, hogy akarsz brillírozni az orvosin? ott sokkal sűrűbb minden, és rengeteg munkát igényel.


én azt tanácsolom neked, hogy ha nem vesznek fel, akkor még egyetlen egyszer próbáld meg, és ha jövőre is csak költségesre vesznek fel, akkor ám legyen, kezdje el fizetni a szülői gárda. addig legalább tudnak még gyűjteni hozzá.


ha meg felvesznek,akkro nem késtél le semmit, és államin vagy.

2013. júl. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fordult már elő,hogy át tudott valaki így menni államaira.Testvérem volt osztálytársának ez sikerült. :)

Tavaly a fizetős ponthatár ott mennyi volt? és ha publikus mennyid van?:D

szintén orvosira megyek, 439 pontom van

2013. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van ilyen lehetőség. Ha jól tanulsz, át lehet kerülni.
2013. júl. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ ! Némileg megnyugtattál.:) Nem tudom, nem vagyok biztos magamban, nem lett rossz az érettségi, de úgy érzem én ennél többet is tudtam volna annak fényében mennyit készültem.. de nagyon rástresszelős vagyok 8tudom le kell róla szoknom) Szeretnék elsőre bekerülni orvosira.. nem 3-jára negyedjére.. de akkor is.. hú kicsit idegroncs vagyok már :) Ahogy nézegettem vidékre elegendő lenne SZERINTEM a pontszámom, na de hogy a SOTÉra... :/ (és én mindenképpen ide szeretnék jönni)
2013. júl. 9. 12:38
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többieknek is, kezdek lehiggadni:) Publikus, 436 :// ( összességében elégedett vagyok, de a matekot nagyon elszúrtam sajnos.. ez nem kicsit vitte le:/)
2013. júl. 9. 12:41
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megnyugodhatsz, mert ennyivel biztosan bekerülsz. Egyébként Szeged is jó, imádom azt a várost. Tuti nem tudnál megszeretni egy vidéki helyet? Végül is az oktatás azonos színvonalú mind a 4 helyen.
2013. júl. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én állatorvosira költségesre felvettet ismerek aki 1 év után át tudott menni államira simán. (de ez a 3 jelentkezése volt már akkor, és nem akart tovább várni, tandíjat tulajdonképpen a majdani öröksége terhére kapta meg a szüleitől, tehát tesója majd többet kap az örökségből ennyivel) Nem lehetetlen átkerülni..de teperni kell érte.

A 436 pont szép eredmény, de egy nagy butaság lenne ha csak a SOTE lenne jelentkezési lapodon. Egyformán színvonalas mind a 4 hely ahol orvost képeznek..ezért kár lenne a szüleidnek milliókat költeni hogy SOTÉ-s legyél..

Miből gondolod hogy egy szegedi pécsi vagy debreceni orvosi rossz lenne? Ha nem Pesten vagy a környékén laksz akkor úgyis költöznöd kell.., ha meg pesti vagy akkor lehet hogy pont ettől lesznek felejthetetlen egyetemi éveid, hogy végre nem a szüleiddel élsz..az a személyiségen sokat fejleszt, öngondoskodásra, és önálló gondolkodásra, felelősség tudatra késztet ami nem hátrány egy leendő orvosnak. Márpedig ha csak nem vagytok full milliomosok (de leírtad hogy nem) akkor elég felelőtlenség elvárni a szülőktől hogy 2,1 milliót költsenek tandíjra ha nem muszáj..

2013. júl. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
SOTE-ÁOKn 1020000be kerül egy félév :D Csak rajta :D
2013. júl. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Semmi bajom nincs a vidéki egyetemekkel és a színvonalukkal. Debrecen pl sokkal közelebb lenne, mint Pest. Nem vagyok elvakult SOTE fan, hogy csak az a jó csak ez az.. Sőt, néha már sokallom azt a hisztériát, ami körülötte megy.. de Mindenképpen Budapestre menni, nem szeretném részletezni(mert ez tényleg magánügy) fogalmazzunk úgy, hogy az életem ott már le van fektetve, Pestre kell mennem (nem kényszerítenek én akarom és támogatnak).. és Pesten ugye a SOTE van.. persze többet bejelöltem.. de nem tudom igazából egyiket sem szeretném ezen kívül
2013. júl. 9. 22:25
 10/13 anonim ***** válasza:

habár ezzel vidékre tuti felvesznek/felvennének,mástól veszed el így a helyet,ha nem is mész vidékre..

dejó:D

sok sikert amúgy, ezt ti tudjátok

2013. júl. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!