Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik ilyen lehetőség?...

Létezik ilyen lehetőség? Fizetős egyetemi szak -> jó tanulmányi eredmény-> államilag támogatott szak?

Figyelt kérdés

Nem tudom el vagyok keseredve nagyon szeretnék bejutni SOTE-ÁOK-ra, de félek a ponthatártól :/ A szüleimmel elgondolkodtunk és azt mondták pár évig be tudnák vállalni a költségtérítéses jelentkezést ( hitelt nem szeretnénk felvenni, de a 12 félévet nem hiszem h bírnánk anyagilag :/)

Van arra lehetőség, hogyha valaki jól tanul költségtérítésesen, egy idő után valamilyen úton átkerülhet államilag finanszírozottra?

(u.i.: A költségtérítésesen nyilván alacsonyabba ponthatár.. szerintetek a SOTE-ÁOK- on idén ez mennyi lesz? :/)


2013. júl. 9. 12:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Értem, de csak kíváncsivá tettél ha nem vagy elvakult SOTE fan és vidéki is vagy..sőt DE közelebb lenne, akkor mi lehet ami Pesten "le van fektetve" számodra előre, ami miatt még azt is megkockáztatnád hogy fizetősre iratkozol be egy milliós tételű tandíjjal (eleve minimum 2 félév után lehet egyetemen átsorolást kérni)..és még azt is kockáztatod, hogy nem sikerül átkerülnöd akkor esetleg pénz hiányában nem tudsz tovább tanulni.

Még a szüleid is egyet értenek ezzel)..hát tényleg érdekes..valami nagyon különleges lehet az a valami..

Mert egy saját lakás, egy barát/barátnő ismerős vagy rokon tanár az egyetemen nem éri meg..

tudom magánügyed de roppant érdekes ami ekkora anyagi áldozat és kockázatot megérne

De drukkolok neked hogy elég legyen a pontod és akkor minden stimmel majd:)

2013. júl. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Igen, ez egy összetettebb dolog.. de valóban így gondolom és a szüleim is támogatnak.. bár ha fizetősre csúszok be csak... nem tudom lehet inkább halasztok.. hiába ajánlották fel anyáék, de nem lenne pofám felnőtt fejjel iylen mértékben rájuk telepedni...
2013. júl. 10. 11:31
 13/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, nos hamarosan kiderül:)
2013. júl. 10. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!