Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nappali tagozatos iskolarendsz...

Nappali tagozatos iskolarendszerű szakképzés esetén lehet felvenni diákhitelt?

Figyelt kérdés

Államilag támogatott képzés, de a rengeteg kiadást nem tudom hogy fogom tudni fizetni( tankönyvek, taneszközök, koli/albérlet-rezsi)

Vehetek fel így legalább egy félévre diákhitelt?

20/L


2013. júl. 11. 15:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Tehát OKJ-s szakmát tanulnék, egy művészeti szakiskolában.
2013. júl. 11. 15:11
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem, mert nem számít felsőfokú képzésnek.
2013. júl. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nekem is úgy jött le a diákhitel oldaláról, de most egy másik szakiskola oldalán ezt találtam:

"Milyen előnyökkel jár a nappali tagozatos iskolarendszerű szakképzésben való továbbtanulás?


A nappali tagozatos iskolarendszerű továbbtanulás előnyei:

 Családi pótlékot: gyermekek számától függően 20 éves korodig havi minimum 12 200 Ft, vagyis az 1 éves képzéseknél összesen 146 400 Ft, a 2 éves képzéseknél 292 800 Ft.

 Árvaellátás

 Egészségbiztosítás

 Diákigazolvány

 Diákhitel

 Felvételi nélküli továbbtanulás"

2013. júl. 11. 15:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Diákhitelt csak fősuli/egyetem esetén lehet felvenni. Tehát sima OKJ-re nem.
2013. júl. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. És milyen más hitelfelvételre van még lehetősége egy diáknak?
2013. júl. 11. 15:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát erről sajnos én sem tudok. Egyébként, én úgy tudom, hogy a koli pl majdnem ingyen van, legalábbis Bp-n, én is most jelentkezek okj-s képzésre, a koleszom pedig 12 ezer (reggeli+vacsora ára). Tehát, szerintem annyira azért nem drága, bár azt nem tudom, hogy a te taneszközeid/könyveid mennyibe kerülnének. Esetleg azzal is tudsz spórolni, hogy használtan veszed meg a könyveket, eszközöket.
2013. júl. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!