Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van rá esély,...

Poncius kérdése:

Szerintetek van rá esély, hogy az elkövetkező 4-5 évben lejjebb viszik a felvételi ponthatárokat pszichológia szakon a magyar egyetemek?

Figyelt kérdés
Ugyanis kicsit irreálisnak tartom a jelenlegit.

2013. júl. 12. 13:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenre van esély, de a felvételi pontokat a jelentkezők pontjai fogják eldönteni. Ha a felvételik gyengébbek lesznek, akkor lejjebb viszik. Ha erősebb, feljebb. 4-5 éven belül pedig még akármi történhet, pláne, hogy naponta változtatnak a rendszeren.
2013. júl. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Ha irreális lenne, akkor sokkal kevesebb lenne a ponthatár. Tekintve, hogy a ponthatárokat nem hasra ütés szerűen húzzák meg, hanem a jelentkezők számától és eredményétől függően. Ha 450 a ponthatár, akkor ezek szerint voltak egy páran, akik tudtak jó érettségiket produkálni és összeszedni ennyi pontot. Figyelembe véve továbbá, hogy az elmúlt években végig viszonylag sok pont kellett mindegyik intézmény pszichológia szakára, így nem, nem valószínű, hogy nagyon lemenne. De mint mondtam, ez a jelentkezőktől függ.
2013. júl. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Csak mert szakmán belül folyamatosan azt hallom, hogy inkább a felvételi elbeszélgetésen szeretnék jobban szűrni az embereket. Mivel rengeteg alkalmatlan hallgató kerül be pusztán a pontjai alapján.
2013. júl. 12. 14:24
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Odajárok, de szerintem nem irreális.

Ez nem egy könnyű szak, sokat kell tanulni, így ha már középsuliban nem tanul valaki elég jól annak szerintem felesleges lenne elkezdeni.

Így is nagyon sokszoros túljelentkezés van, szóval szűrni kell. Azt sajnálom, hogy felvételi elbeszélgetés már nincsen, mert az is fontos lenne, de sajnos ide az is kell, hogy tudj ülni és tanulni.

2013. júl. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
szerintem nem irreális, én még felfelé vinném :)
2013. júl. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2011-ben lejjebb ment 420 körülire, de nem tudom min múlt
2013. júl. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mindegy, összehozom valahogy. Ősszel megyek újraérettségizni, egy év tanulás után csak összehozok valamit. Csak tudod idegesít, hogy már a középfokú nyelvvizsgám is szinte értéktelen. Mikor középsuliba jártam, nem volt meg a háttér hogy tudjak tanulni, így most kell kinyögnöm azt a 430 pontot.
2013. júl. 12. 19:54
 8/15 anonim ***** válasza:

tavaly nálunk 438 volt azt hiszem , tehát oda kell tenned magad :) de mint írtam már előrébb, akkora mennyiségű anyagot kell olyan rövid idő alatt megtanulni, hogy ahhoz képest az emeltem is kis röpdogának számít, tehát kell ez a szűrőrendszer, hogy ne később hulljanak ki sokan.

Sok sikert! :)

2013. júl. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azon nem aggódok, van egy kis alapom. Évek óta tanulom hobbi szinten. Neked hogyan jött ki a felvételi pontod? ha nem vagyok indiszkrét. Én akárhogy számolom, ha újraérettségizem a két felvételi tantárgyból emelt szinten min 80%-ra + 1 középfokú nyelvvizsga, az is bőven alatta van.
2013. júl. 13. 18:36
 10/15 anonim ***** válasza:

-Nem a lélektani tárgyak a nehezek, amiket otthon magának is olvasgat az ember, hanem pl pszichológiai statisztika (ANNOVA a halálom volt), anatómia, R programozás, rohadt biofizika <3 :D ami ilyen hobbiszerű könyvekbe tesznek be az azért elég felületes ahhoz képest, amit ott nyomnak le :D

de nem a kedvedet akarom elvenni nyugi :D

nem vagy indiszkrét, de már nem nagyon emlékszem mit számoltak be nekem az érettségik közül. Szuper emeltek kellenek, nyelvvizsga ugye meg kitűnő bizonyítvány és megvan a pont. Nem tudom, hogy nekem a 2 módszer közül mivel számolta ki a felvi :D

2013. júl. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!