Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia szakra szeretnék...

Pszichológia szakra szeretnék menni jövőre, de nagyon magasak a ponthatárok. Hogyan lehet mégis elérni?

Figyelt kérdés

Konkrétan a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi karára szeretnék bejutni. Jövő februárig még van időm és szeretném összeszedni azt a legalább 400 pontot amivel fizetősre, de legalább bejuthatnék.

Nem voltam egy éltanuló..sőt. De az érettségim úgy ahogy jól sikerült. Májusban újra érettségizem két tantárgyból: angolból emeltszinten (kapok hozzá középfokú nyelvvizsgát) és történelemből még egyszer középszinten.

Láttam, hogy a sportban elért helyezések is számítanak, amennyiben legalább országos verseny és 1-3. valamelyik helyezést elértem. Én judoztam még általánosban, TDK kupán lettem 1. is 2. is meg 3. is de nem tudom, hogy országos-e a verseny, mivel nem találom a neten sehol sem:/.


Tudna nekem valaki segíteni? Tudom eléggé összetett a problémám, de bármire hajlandó vagyok, hogy bekerüljek pszichológia szakra.


21L



2012. júl. 26. 12:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
nos, azt tanácsolom, csinálj egy nyelvvizsgát más nyelvből, mivel 2x nem kapsz ugyanazért pluszpontot, tehát 50 pluszpontod van, ha az angol emelt érettségidet viszed. A 28 pontot nem kapod meg. Ha mindkét beszámított tárgyból tudnál szerezni egy erősebb ötös érettségit, duplázással elérhető lenne a megfelelő pontszám: mondjuk egy közép 85-ös töri, és egy 80-as emelt angollal illetve egy középfokú nyelvvizsgával lehetne 408 pontod
2012. júl. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Hogy érted a duplázást?

Az a baj, hogy februárban szeretnék jelentkezni és addig már nem tudok egy vadidegen nyelvet megtanulni nyelvvizsga szintűre:/

2012. júl. 26. 12:35
 3/20 AatttilaA válasza:
48%
Dehogynem. Van rá fél éved. ha minden nap foglalkozol vele és jársz külön tanárhoz is meglehet csinálni de az nagyon intenzív tanulást igényel ami kimerítő lesz de meghozza az eredményt. Ha nagyon szeretnél erre a szakra menni akkor mozgass meg minden követ érte. Kitartás :)
2012. júl. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
érettségi pontok duplázása: 80+85= 165x2=330+78pluszpont=408 pont a felvételire. Februárban egyébként meghirdetik a pszichológiát?
2012. júl. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Biztos, mivel eléggé keresett szak. Gondolom a ponthatárok is ezért mozognak 440 körül államilag támogatotton..
2012. júl. 26. 13:10
 6/20 A kérdező kommentje:
És ha 2 tantárgyból csinálok emeltet, akkor kétszer kapok plusz pontot rá? Vagy csak 1 emelt tárgy számít?
2012. júl. 26. 13:15
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha kettő emelted van, azon tantárgyak közül, amikkel jelentkezni lehet (tehát matek, magyar, töri, biosz vagy idegen nyelv), akkor arr 50+50, azaz 100 pluszpontot kapsz.

Pl nekem angol és töri emeltem volt.

2012. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor a törit is megcsinálom emelten:) Nagyon nehéz az angol meg a töri emelt szinten amúgy? 2 éve én nem emelteztem, így nem tudom:P
2012. júl. 26. 13:46
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Az angolról tudok mesélni, ami véleményem szerint nagyon nehéz. Főleg a magnóhallgatás. Nekem a szóbeli ment a legjobban, az max pontos lett. Az írásbeli szörnyű.

Törin sose gondolkoztam de arról sem hallottam jobbakat. Pl idén meg az igazán elit iskolák diákjainak sem lett nagyon 90% felett.

2012. júl. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Töri: Sokat kell rá tanulni, tényleg rendesen ismerni minden apróságot, jól kell használni az atlaszt, ahol lehet, kellenek plusz ismeretek, mint filozófia (pl idén Aquinói Szt Tamás), jól kell grafikonokat olvasni és érteni kell a dolgok logikáját, az ok-okozati viszonyokat.

Az idei érettségi egyébként pofátlanul nehéz volt szertintem, alig értem el a 80%-ot, mikor olyan 85-90-re számítottam az előző évek feladatai alapján. Szemétség volt ÓKORI görög-perzsa háborúkat ÉVSZÁMRA PONTOSAN kérdezni... és még a követelményekben sem volt benne..... mindenesetre, az esszékkel sokat lehet rajt dobni, nekem elhiheted, szóval nem olyan vészes.


Angol: Számomra pont fordítva volt, mint az előző válaszolónak. Az írásbelim nagyon szép lett, szóbelinél meg nagyon csúnyán lehúztak, amin őszintén meg is lepődtem, mert nem éreztem magam rossznak. De ez van, a lényeg, hogy így is felvettek...

2012. júl. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!