Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia, vélemények?

Pszichológia, vélemények?

Figyelt kérdés
Van jövője?(jó idegennyelvtudással) ,elhelyezkedés, fizetés, kell hozzá kellő biológiai alapismeret(emelt szintű) mert történelemből emeltezek, melyik egyetemen a legjobb a képzés(Pesten), ott tanuló hallgatók véleménye is érdekel, válaszokat előre is köszönöm :)
2012. febr. 17. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem az ELTE lehet jó. Hogy jövője van-e? Manapság úgy tűnik, hogy kb. már semminek nincs jövője. Ha igazán érdekel akkor szerintem próbáld meg. De a pontok az egekben lesznek és ugye kevesebb embert is vesznek fel idén.. iszonyatosan nehéz lesz bekerülni és utána bennmaradni..
2012. febr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel Pesten csak a Károli és az ELTE van (illetve a Pázmány Piliscsabán),én a Károlit ajánlom.Gyakorlatorientáltabb a képzés,ami elengedhetetlenül fontos,ha gyakorlati szakember szeretnél lenni.Ha inkább a kutatás érdekel,akkor egyértelműen az ELTE a jó választás.


Szerintem van jövője,ha ügyes vagy,szorgalmas és elhivatott.Kell hozzá a biosz,érdemes ebből emeltezni,de ennek hiányában is elvégezhető persze,csak nehezebb dolgod lesz.


Nehéz elhelyezkedni,és alacsonyak a kezdő fizetések.Később valamelyik (vagy több) szakképzés elvégzésével és/vagy módszerspecifikus képzések elvégzésével jobb elhelyezkedési lehetőségek várnak rád.


Én a Károlira járok már 3,5 éve és nagyon szeretem.Úgy látom,hogy az oktatók zöme jó előadó és segítőkész,persze mindenhol vannak jobb és rosszabb tanárok,de összességében jónak mondhatók.A diákélet kevésbé meghatározó része a képzésnek,de ha igényed van rá, a HÖK szervez programokat,bulikat,sporteseményeket stb.Rengeteg hasznos és jó gyakorlati órában és terepgyakorlatban volt részem,melyek során olyan tudást és tapasztalatokat szívtam magamba,amit egy előadás során lehetetlenség megszerezni.Az ELTE elmélet-központúsága nyílt tény,nem titok,így ha azt választod ott sokkal több lesz az előadás,kevesebb számban vannak(és az elmondások alapján nem túl hasznosak) a gyakorlatok.


Ha van még kérdésed szívesen válaszolok.


pszichológus hallgató (MA I. évf.)

2012. febr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat sokat segítettél, gondolom a gyakorlati részével könnyebben megy majd az elhelyezkedés, mint az elméletivel ez így van ugye?
2012. febr. 18. 11:54
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A pszichológia büfés szak manapság, hanyagold ha van jobb ötleted. Nyilván ez mindenkit érdekel, de inkább ajánlom, hogy olvass pszichológia könyveket, ilyesmit mint hogy ezt vedd fel.
2012. febr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól függ,ha kutatni szeretnél,az elméleti tudásod lehet,hogy fontosabbnak fog bizonyulni.Ha a gyakorlati része érdekel a dolognak,akkor is fontos persze az elmélet,de nem annyira,mint a saját tapasztalatok.


második válaszoló

2012. febr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

utolsó előtti válaszoló, te jártál pszichológia szakra, hogy ilyen magabiztossággal kijelented, hogy büfészak?

marhára nem az... a pszichológia egy tudomány, igaz, hogy részben humán, de rengeteg tudományos alapja van, és a képzés jó része biológiai, kemény élettannal, fiziológiával, statisztikával, neurológiával, már az alapképzésen is, a későbbi szakképzésekről nem is beszélve. erre próbáld meg azt mondani, hogy büfészak.

2012. febr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Joola ***** válasza:
100%
bírom ezeket a büfészakos megjegyzéseket. általában azoktól jönnek akiknek fingjuk nincs mi is ez, ők maguknak pedig rohadt kevés pontjuk lett, és az életben nem vennék fel erre a szakra.
2012. márc. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!