Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Védőnőként el fogok tudni...

Védőnőként el fogok tudni helyezkedni külföldön? Vagy könnyebb a csecsemő- és kisgyermek gondozóival?

Figyelt kérdés
2009. okt. 19. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
A védőnői képzés egyedül álló Európában. Ugyanis nincs máshol. Nem is ismerik.
2009. okt. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csecsemő és kisgyermekgondozó-nevelőivel elég sok helyen ellehet helyezkedni itthon (bár bölicsben a legkevésbé, mivel az kihalásos alapon megy, pedig pont arra készít fel a képzés), és külföldön is egyre inkább keresett szakma. Nekem is ez a szakmám, de én nem vágyom külföldre :)
2009. okt. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de jó, hogy válaszoltál! és hova lehet elhelyezkedni??? (én azt hittem, h csak bölcsibe) vagy családnál. Köszi ha írsz!
2009. okt. 20. 23:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Na kezdjük akkor :) bölcsőde, csecsemő- és gyermekotthon, családi napközi, családok átmeneti otthona, gyermekjóléti szolgálat, fogyatékos gyermekeket ellátó intézmények. Sőt, én pl egy ideig egy szállodában voltam animátor (játszóházat vezettem stb.) és gyermekfelügyelő ezzel a szakmával. Persze baby sitterként is nagyobb eséllyel tudsz elhelyezkedni, mint az akinek nincs szakképzettsége. A képzés során van óvodai és kórházi gyakorlat is (szülészet, újszülött osztály, gyermekosztály) de ezeken a helyeken nem dolgozhatsz. Bármi kérdésed van írj és válaszolok :)

2009. okt. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm! Ez azért jobban hangzott, mert a fizetési besorolás nem olyan sok...azért gondolkoztam a védőnő képzésen. De akkor van lehetőség :) Még egyszer köszönöm! :) Ha van még kérdésem, privit írok!

Minden jót! :)

2009. okt. 21. 21:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Oké :) a fizetési besorolás amúgy E1 :) Neked is minden jót.
2009. okt. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!