Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Válaszolnátok...

Egyetemisták! Válaszolnátok pár kérdésemre osztályozással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ki mit tapasztalt? csak azért kérdezem, mert egy válaszolótól nagyon negatív véleményt hallottam (a tanár feldobja a dolgozatokat, és amelyik az asztalra esik, az átment kettessel, a többi megbukott, és állítólag ez egy gyakori, bevett módszer). illetve, hogy kötelezően meg kell buktatniuk X diákot.


Tényleg ennyire tragikus a felsőoktatás? Minél többen írjatok!


Köszi


2013. júl. 16. 15:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Azok szerint ilyen tragikus, akiknek a tanulás az utolsó. Általában mindig más a hibás a rossz jegyeikért, nincs protekciójuk, nem fizetnek, pikkel rájuk a tanár...

Érdekes módon mindig ugyanazoknak van problémája.

Ha tényleg így működne, mindenki beleesne párszor az igazságtalan bukásba, de nincs így... mindenhol van néhány ilyen ember.

2013. júl. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 reptoid ***** válasza:

Ez az asztalra feldobós sztori ilyen urban legend...


Persze mindenhol vannak nagy parasztok, nálunk is vannak iszonyat undorító intézetek, ahol a képedbe röhögnek, ha akarsz valamit tőlük, vizsgán képesek 2 évvel későbbi anyagból feleltetni, de az a helyzet, legtöbbször tényleg azok nyafognak, akik mindig a kibúvót keresik.

Persze van pár kivétel, de ha valaki rendesen tanul évközben, akkor annak nem lesznek ilyen nyűgjei.

2013. júl. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Már annál a kérdésnél is írtam, ahol ez a téma felmerült, de ide is leírom:

Én személy szerint kirívó igazságtalansággal 4 év alatt nem találkoztam (de gyorsan le is kopogom). Kisebb igazságtalanság előfordult (mondjuk egy jeggyel rosszabb, bár ennek a fordítottja is simán előfordul), de nagyobb még nem ért. És megmondom őszintén, a jól tanuló csoporttársaimat se. Azokat, akikről tudom, hogy vagy a képességeik nem a legjobbak, vagy a tanulási szokásaik nem éppen megfelelőek, azok persze bukás után előszeretettel mondogatják, hogy a tanár mekkora szemét volt.

2013. júl. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
jó, akkor megnyugodtam:) köszi. gondoltam, hogy kamu.
2013. júl. 16. 15:48
 5/17 anonim ***** válasza:
Ezt a sztorit én is hallottam az ismerősömtől. Pont ez van náluk is. Nem hiszem, hogy csak hobbiból, elriasztásképpen mondta nekem.
2013. júl. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Aha. Tehát már mindenki hallotta a sztorit, csak senki nem tapasztalta. Hát lol:D
2013. júl. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Jogra járok, sok ismerősöm van más egyetemek jogi karáról, és érdekes mind mesélte nekem hogy náluk feldobják a dolgozatokat, ami az asztalon marad kettes, a többi elégtelen! :D Szval, ez olyan legenda mint h az megy az egyetemeken h XY hallgató kislányka összejött egy professzorral a jobb jegyért, aki megbuktatta végül a lányt vizsgán, és az indexébe bele lett egy ötezrest :D Ezt is minden karon legendaként mesélik, hogy bizony ez náluk történt :D


Kérdésedre a válasz: nálunk abszolút készségesek az oktatók, reálisan osztályoznak (ME jogi kara)

Olyan előszokott fordulni, hogy a tanárok vizsgáztatási módszere más, van olyan tanár akinél 1.5 óra egy szóbeli vizsga, és alaposan megforgat az egész könyvből, és van olyan tanár is aki feltesz 2-3 kérdést, az alapján osztályoz, és olyan is van akinél húzok egy tételt, elmondom és neki ennyi elég, nem kérdez többet. De összességében mindenki korrekt, előfordul 1-2 igazságtalanság, de hol nem ... :) Írásbeli vizsga nálunk ritka, csak ZH-kon van, ott sem tapasztaltam még semmilyen igazságtalanságot, mindig tudtam a vizsga után h kb. milyen jegyre számíthatok. Hallgatótársaim meg más karokról a hallgatók sem meséltek még olyan vizsga sztorit ami megbotránkoztató lenne.

2013. júl. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzátennék h nálunk a fiatal tanársegédek néha sokkal korrektebbek mint az idősebb profok, vagy tanszékvezetők. Valahol meg a tanársegédek a szemetek... egyetem/kar függő.
2013. júl. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is változó. Van olyan tanár, aki arra megy, hogy mit nem tudsz és ha vért izzadsz sem akar átengedni, mert nem vagy szimpi neki. Vannak ilyen alakok sajnos szerintem szinte mindenhol.

Többnyire viszont én azt tapasztalom, hogy úgy állnak hozzád, ahogy te állsz az iskolához. Nálunk nincs túlzottan sok ember a szakirányon, javarészt arcról mindenkit megjegyeznek a tanárok és vizsgán kölcsön kenyér visszajár. :) Én javarészt azért bejárok órákra, haladok az évközikkel, tűrhetően teljesítek és többnyire úgy gondolom, hogy ezért cserébe normálisan állt a tanár is hozzám. Volt olyan aki lesz*rta az egészet, azt a tanár is lesz*rja, ez ilyen.

2013. júl. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Utolsóval teljesen egyetértek, plusz sok tanár már akkor levágja hogy állsz az egyetemhez és mennyire vagy tele ambícióval mikor belépsz vizsgára... és valóban úgy állnak hozzád ahogy te a tanuláshoz. Nekem pl volt olyan hogy a feleletem négyes volt. Aztán látta a tanár rajtam h nagyon akarom azt a jelest, és alapjában felkészültem a könyvből, így adott két plusz kérdést...elmondtam, és jeles :)
2013. júl. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!