Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen milyen tanulási...

Egyetemen milyen tanulási stratégia?

Figyelt kérdés
Szóval miben kell máshogy tanulni, mint gimiben? Most lettem elsős egyetemista, a szülővárosomban szóval otthon lakhatok, ez ennyiből könnyebbség. Kíváncsi vagyok, ki hogy tanul!
2009. okt. 20. 08:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Járj be előadásra, figyelj oda, legyél jóban a kolisokkal, onnan szerezd be a legtutibb jegyzeteket. Aztán zh előtt ülj le tanulni és ennyi. Közben nem kell tanulni, de a zh-k nagyon fontosak. Vizsgaidőszakban meg mindig kezdj egy nehéz vizsgával, amire jó előre fel tudsz készülni. A siker, ha megvan az doppingolni fog és a többi is könnyebben megy.
2009. okt. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem osztom, az előttem szóló véleményét.

Másodéves vagyok, tavaly 4,9es korrigált kreditindexem volt, második félévben. A lényeg valóban az, hogy bejárj órákra, de ha jegyzetelsz, már azzal is tanulsz! Én mindig átnézem gyakorlatokra az anyagot. A lényeg, hogy ne hagyd az utolsó pillanatra!

20/L

2009. okt. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem voltak úgymond vizsgaidőszakaim, nálunk havonta volt vizsga. Én a következőképpen tanultam, és nagyon bevált:

A megtanulásra szánt anyagot elővettem, átnéztem a tartalomjegyzéket, majd átlapoztam az egészet, hogy lássam, nagyjából miből áll. Ezután gyorsan egyszer átolvastam az egészet, és átgondoltam, hogy mit olvastam.

Ezután leültem a gép elé, és gyorsan lerövidítettem az anyagot (Általában fejezetenként.). Kiszedtem belőle a fontos dolgokat, és leírtam. Így nagyjából 30%-ra, vagy még rövidebbre le lehet rövidíteni az anyagot.

Utána már csak ezt kell megtanulni, ami ugye nem nehéz, mert már egyszer átolvastad, egyszer leírtad, ráadásul a saját szavaiddal leírt dolgokat kell csak memorizálni.

2009. okt. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
9.34-esnek: egyetemen élni is kell és nem csak kockának lenni. Igen és nekem is 4,4-es átlagom volt na és?
2009. okt. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mondták, h jaj, a kollégisták mennyivel könnyebben tudnak majd tanulni, de ez nem igaz. Én bejárogattam nagyrészt az előadásokra (hacsak nem volt fontosabb dolgom :)) , így tudtam követni az anyagot, h hol tartunk, stb. Év közben nem nagyon strapáltam magam, vizsgaidőszakban viszont (magamhoz képest!) keményen tanultam. Ez nem jelent éjszakázást, meg nem jelenti azt, h egy-egy kikapcsolódás nem fér bele :) Be kell ütemezni a vizsgákat, halogatni sose szabad! A kreditrendszer csábít erre, de ne hagyd magad!

Annyiból más, mint gimiben, h itt nem mondják meg, h melyik fejezetet kell megtanulni, hanem csak azt, h miről kell tudjál beszélni. Ez adott esetben benne sincs a könyvben, nézhetsz utána neten/könyvtárban. Ja, és senki nem csattogtat feletted ostort 5 hónapig, utána viszont tudni kell.

2009. okt. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően kétféle van.


Magolós tárgyaknál ,ahol nem kell érteni csak tudni az anyagot elég ha pár nappal vizsga előtt bemagolod aztán vizsgán visszamondod, másnapra akár el is felejtheted.


Amihez érteni is kell ott viszont ez nem elég. Csinálni kell példákat, esetleg elővenni az órán megoldott feladatokat és átnézni ,h mit miért csináltak és hogyan. Koleszosok azért tudnak jobban tanulni mert össze tudnak ülni többen és ha valaki valamit nem ért majd lesz, aki igen és elmagyarázza neki és viszont. Össze kell dolgozni, amit te nem értesz talán más érteni fogja, végső megoldásként konzultációt kérhettek a tanártól, megkérve, h magyarázza el. Ha semmi ötletetek sincs kérjetek konzultációt és kérjétek meg a tanárt, h közösen oldjatok meg egy feladatsort esetleg olyan feladattípust, ami a ZH-n előfordulhat.

2009. okt. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
2.éves vagyok az orvosin. úgy álltam neki, hogy én minden előadásra bejárok(gyakorlatokra persze kötelező) és jegyzetelek. na ez tartott 1 hónapig, mert vannak unalmas előadások, ami a könyv felolvasása, azt egyedül is meg tudom tanulni. nálunk az a szemlélet, h az előadás átfogó képet kell adjon, így ami tök nyilvánvaló, azt 1 óráig magyarázza, ami bonyolult, azt ledarálja fél perc alatt. na ilyenekre nem járok. ahol fontos az előadásanyag, mert nincs benne könyvben, arra járok. ezt majd kitapasztalod, néha jobb otthon vagy barátokkal tanulni, mint benn ülni egy unalmas előadáson és más tárgyat tanulni. tényleg ne hagyd az utolsó pillanatra a dolgokat, ha nem is magolod be óráról órára az alapokkal legyél tisztában, legalább 1-1 elolvasás erejéig. elég szar érzés, mikor kinyitod a könyvet és rájössz, h az anyag felét nem is láttad. és h miben más mint gimiben? abban, h nem lehet mindent tudni. ezt el kell fogadni. nem lehet minden 5ös meg 4es, sőt, nem is sikerül minden elsőre. ha mindent tudni akarsz meg fogsz gebedni.ne magolj, mert abban kikészülsz.
2009. okt. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%

12:33

Ne mondd, hogy nem sikerülhet minden elsőre, mert de! Ez rossz hozzáállás.

2009. okt. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

én negyedéves vagyok, közgazdász. én előadásokra nemjártam be, mert az h kivetítik a falra a könyvet, azért nekem nemérte meg olyan korán felkelni :D megvettem a könyvet és olvasgattam. zh-kra tanulgattam, úgyahogy, de nemvolt célom a 4-es 5-ös. vizsgára viszont mindig eléggé készültem.

nekem a magolós tárgyak nemannyira mentek, nemnagyon tudok hosszú értelmetlen dolgokat megtanulni :D az olyan tantárgyak, amiben logika is volt, az viszont ment. ésmost lehet hülyének fogtok nézni, de én szerettem ott ülni egy feladat felett 3 órát, és kitalálni h ezt mégis hogyan kell megoldani :D sok feladat felett ültem így, de megis lett az eredménye. amire magad jössz rá, azt azután elég nehezen felejted el, és elég sokáig, sokmindenre tudod hasznosítani. én így tettem le a vizgsáimat, mindenre magam jöttem rá, és minden sikeres is volt, 4-5 közötti átlagom lett.

2009. okt. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A tanulás mennyisége attól függ, hogy hol tanulsz. Nálam a BME-n például pusztulás van mert a tárgyak 95%-ánál az értésre jobban rámennek mint a tudásra. De hallottam olyanokról is máshol, akik alig járnak be és olyan ötösöket kapnak, hogy csak nézek. Nekem kb a hármas a határ sok tanulással, a 4-ért már a falat kaparom és az 5-ös tanulókat félistenként tiszteljük (ott már azért szerepe van a tehetségnek is).


Az alapvető különbség, hogy tanulni KELL. Én gimiben heti fél órás tanulással elvoltam itt meg napi 2 és fél óra is kevés legtöbbször. Majd rájössz, hogy neked mennyit kell és igazodsz hozzá, mert nem mindenhol ilyen poroszos a rendszer, mint felénk.

2009. okt. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!