Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen munkát lehet kapni...

Milyen munkát lehet kapni gyógyszerész, ill. orvosi diplomával?

Figyelt kérdés

Itt most nem a tipikus állásokra gondolok (patikai gyógyszerész, bőrgyógyász, háziorvos, sebész, stb) hanem azokra a pozíciókra, amelyekre ezekkel a diplomákkal lehet pályázni.


Köszi mindenkinek!



2013. júl. 16. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehetsz orvoslátogató, avagy gyógyszervigéc. Tudod, az az idegesítő ember, aki megzavarja a rendelést, hogy egy új gyógyszert tukmáljon rá az orvosra. Mindkét diploma alkalmas rá.
2013. júl. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

taníthatsz..pl okj-s iskolában szakirányú képzéseken, vagy egyetemen, főiskolán

dolgozhatsz közigazgatásban..mindkét diplomával OEP, GYEMSZI, ÁNTSZ, hatósági munkát végzel..

2013. júl. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg lehetőséged van, a teljesség igénye nélkül mindkét diplomával lehetsz CRA (klinikai monitor), kutatóorvos/gyógyszerész egyetemen/Akadémián/gyógyszergyári K+F-en, szakfordító, orvoslátogató, minőségbiztosító, törzskönyvező/farmakovigilanciás szakember, mikrobiológus, de a gyógyszergyárakon és a hivatalokon (OGYI, ÁNTSZ, NÉBIH, stb.) belül úgy általában egész nagy mozgástered van (elmehetsz pl. portfólió, projekt management irányba). Orvosként lehetsz pl. medical advisor (orvosszakértő) vagy klinikai kutatási témafelelős valamelyik gyógyszergyárban - biztosan ennél jóval hosszabb a sor, de mivel gyógyszerész vagyok, így kevésbé látom át az orvosok elhelyezkedési lehetőségeit.Gyógyszerészként sem csak a patikai munka van, pl. lehetsz kórházi gyógyszerész (citosztatikus infúziók készítése, antibiotikum irányelvek kidolgozása, stb.), klinikai gyógyszerész (ő az, aki az egyetemi klinikákon az orvosi teammel vizitelve terápiás kérdésekben tanácost ad), ill. lehetsz analitikus, elmehetsz a botanika irányába, vagy lehetsz termelésirányító egy gyárban ha az érdekel. Igazából szinte biztos vagyok benne, hogy a lehetőségeknek max. felét írtuk csak le.
2013. júl. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akár még kamionsofőr is lehetsz, ha megszerzed a jogosítványt.
2013. júl. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

mindenkinek köszönöm, főleg az utolsó előttinek! :)

Nem tudod esetleg, honnan lehetne informálódni a további lehetőségekről?

2013. júl. 17. 11:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Az "utolsó előtti" vagyok, .. hát nehéz lesz tájékozódnod, mivel ez egy eléggé zárt kör (főleg az orvosok) és amíg nem vagy benne, addig csak a klasszikus patikusi/orvosi munkakörökről fogsz hallani mindenkitől. Anno nekem az volt a szerencsém, hogy anyu gyógyszertári asszisztensként elég megbecsült a szakmájában, így pl. tudtam beszélgetni volt országos tisztifőgyógyszerésszel, marketing igazgatóval, stb., mivel egyáltalán nem voltam biztos benne, hogy ezt a pályát szeretném választani. Érdekelt a kémia és a biológia, fizika KöMaL verseny helyezett voltam, de ennek ellenére humán beállítottságú voltam/vagyok és sorra nyertem a történelem versenyeket, szóval tényleg nem tudtam, hogy milyen területen tudnék kiteljesedni. Mondanám, hogy vedd fel a kapcsolatot a hallgatói egyesületekkel (HUPSA a gyógyszerészeké és HUMSIRC az orvosoké), mivel biztos, hogy szívesen segítenek, de fogalmam sincs, hogy Ők mennyire adnak teljes állásopiaci körképet. Igazából szerintem próbálj meg az ismerettségi körödben orvost/gyógyszerészt keresni és az Ő segítségével/kapcsolatrendszerén keresztül nyomozni. Viszont amit senki nem fog tudni Neked senki megmondani, hogy hogyan változik az álláspiaci helyzet, mire végzel. Amikor 17 éves voltam, még marketingesnek készültem, mire végeztem, már inkább az olcsóbb humán szakokról alkalmaztak munkaerőt.. a Széll Kálmán tervet (orvoslátogatók) sem láttuk előre, de azt sem, hogy egy sor munkakörnél (törzskönyvező, minőségbiztosító és már újabban klinikai monitor is) eltörlik, hogy jogszabályilag legyen orvosi/gyógyszerészi diplomához kötve. Szóval mire elvégzed, lehet a betöltendő állások köre is változni fog.
2013. júl. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!