Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME mérnök informatika előzete...

BME mérnök informatika előzetes fizika hiányában?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy még korai, mert jövőre érettségizem, de azon gondolkodtam, hogy a BME mérnök informatikájára jelentkeznék. A probléma az az, hogy egyszer 9.-ben volt 1 év fizikám, aztán semmi, tehát szinte nulla a tudásom belőle. Ahogy olvasgattam, és természetesen egyértelmű, hogy rengeteg fizika kell hozzá. Az informatika része kellő képen megvan. Szerintetek merjek rá jelentkezni, esetleg valahogy tanuljak az utolsó évben fizikát magamtól, vagy majd ott úgyis mindent megtanítanak?
2013. júl. 17. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Villamosmérnökin durván kell tudni a fizikát



Az sem elég ha valaki 4 évet tanulta, hanem kiemelkedően jónak kell lenni belőle. Igaz ma már levitték a felvételi színvonalat.


De 1 év alatt nem lehetetlen megtanulni a 4 éves anyagot ha fogadsz hozzá egy jó tanárt. Egyetemen majd egy fél év alatt több fizikát kell tanulni mint amennyi a 4 éves középiskolás tananyag.

2013. júl. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én most felvételiztem és ugyanabban a helyzetben vagyok mint te(annyi különbség, hogy nálunk 4 évig volt fizika, de sok mindent elfelejtettem és az első 3 évet nem is vettem túl komolyan). Akkor érdemes jelentkezni, ha jó vagy matekból.(Gondolok itt 5-ös érettségire.) Én most a nyáron kezdtem el fizikából bepótólni azt amit nem tudok és nekem könnyen megy. Ha mérnökire fogsz menni mindenféleképpen tudd a középiskolai anyagot(máshol 3-4 évig tanulják fizikát és az egyetemen nem fogják a középiskolai anyagot megtanítani neked újra).
2013. júl. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A matek az mindig is ment, emelten fogok érettségizni, csak a fizikától félek...
2013. júl. 17. 10:39
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Már valóban nem annyira húzós a Fizika az infón, bár ez inkább azt jelenti, kevésbé szívatnak a vizsgán. Ha matekból valóban jó vagy, akkor el fogod tudni végezni. Létezik Bevezető fizika tárgy is, ahol fél év alatt ledarálják a középiskolai anyagot, utána el kell tudnod végezni a két darab fizikát.
2013. júl. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!