Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kirúgtak az egyetemről. Folyt...

Kirúgtak az egyetemről. Folyt lenn?!

Figyelt kérdés

Jött levél benne egy leckekönnvyvel meg leirták h miért szünt meg a hallgatói jogviszonyom. van benne egy sor:


Tájékoztatom, hogy önnek a SZéchenyi.. Egyetemmel szemben pénzügyi tartozása nincs.

Ez azt jelenti h több levél nem jön, arról se h visszafizetni kellene?

2 aktív félévem volt győri SZE-n 7 féléves alapképzés gépészmérnöki szakon. Nem lett 30 kreditem ezért rúgtak ki. Hallgatói szerződés irtam alá, abban még azt olvastam h vissza kell fizetni, akkor ezek szerint még se kell?



2013. júl. 17. 11:43
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja azt nem irtam oda, hogy költségtéritésesen voltam, tehát az állam finanszirozott mindent.
2013. júl. 17. 11:46
 2/16 anonim ***** válasza:
19%

Attól függ mi van a hallgatói szerződésben.


És az ottani tartozás az egyetem, az állam vagy egy bankkal szemben áll e fent.


Ha egyetemmel akkor nyilván nincs tartozás más esetben természetesen azt fizetni kell.

2013. júl. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%
Csak az 2. félév tandíjának a felét kéri az állam vissza.
2013. júl. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
És arról ők küldenek levelet, vagy azt mikor várjam?
2013. júl. 17. 11:49
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

miaz, hogy "költségtérítésesen voltam, tehát az állam finanszírozott mindent"


szivem, ha költségesen voltál, akkor ti finanszíroztátok, ha államin, akkor az állam. akkor most melyik?

2013. júl. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, bele keveredtem. Tehát akkor mégegyszer: államilag támogatotton voltam szivem.
2013. júl. 17. 12:00
 7/16 anonim ***** válasza:
28%
Oktatási hivataltól fogod kani a levelet, hogy fizetned kell, nem az egyetemtől, hisz nekik tényleg nem tartozok, mert az állami kifizette az egyetemnek az utánad járó fejkvótát. Hogy mikor? Hát még beletelik egy időbe..talán ősszel számíthatsz.
2013. júl. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tehát akkor csak a 2. félév felét kell kifizetnem? Az nagyjából olyan 90 ezer forint.
2013. júl. 17. 12:23
 9/16 anonim ***** válasza:
50%
A levél amit kaptál(ha rendes levél és nem neptun üzenet) az alján a "kapja még" alatt kik szerepelnek..??
2013. júl. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%
Az eddig elhasznált összes támogatott féléveid, képzési költségének a felét kell visszafizetned. (matematikailag ez egy félévnyi tandíj)
2013. júl. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!