Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan aki emelt...

Van itt olyan aki emelt töriből minimum 80%-ot írt?

Figyelt kérdés
Hogy készültetek fel rá?
2013. júl. 17. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Van. Sokat tanultam :)
2013. júl. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én jártam faktra, ahol átvettük az emelt egy részét. Sokat olvastam, több könyvet is. Közben persze az atlaszt is használtam. Néha az is segít ha elképzelsz dolgokat, hogyan is történhetett:) és barátkozz a sok évszámmal....:)
2013. júl. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok

84%-os lett.


Amúgy ajánlok pár könyvet:

[link]

[link]

(ebben mondjuk elég sok felesleges dolog benne van, de hasznos könyv)

[link]

(ezt minden évben kiadják. Viszont csak egy alapot ad, mivel nagyon röviden vannak benne a tételek, önmagában édeskevés)

+ a 4 db Száray könyv és az órai jegyzetek


Ezenkívül nem nagyon kell más, azért nem kell történésznek lenni az érettségihez.

2013. júl. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja, még annyit, hogy szóbelire viszont érdemes más könyveket is átnézni, mert van pár tétel, ami gyakorlatilag nincs vagy csak minimálisan van benne a tankönyvben.


És hasznos, ha megosztjátok egymás között a kidolgozott tételeiteket, pl. törifaktosok között.

2013. júl. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Fakton több anyagot lead a tanár általában, mint ami a tankönyvben van?

Mert nem tudom elképzelni, hogy kell olyan is emeltre, ami mondjuk nincs benne a tankönyvben valamilyen formában. Ezért utáltam az alapórát. Konkrétan minden le volt írva nagyrészt a tankönyvben, de a tanár onnan diktálta állandóan.

Én csak most leszek töri faktos, utolsó évben, szóval húzós lesz. :D

És egyébként az esszénél nagyon szigorúan pontoznak?

2013. júl. 17. 20:46
 6/8 anonim válasza:

Nálunk van olyan tanár fakton, aki csak a tankönyvet egészíti ki. Viszont van, aki sokkal többet tanít. Mi ebből készültünk: [link]

van emelt és közép is, nagyon jól összefoglal mindent, vázlatosan és érthetően.

2013. júl. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ugyan én tavaly érettségiztem, nem idén de azért válaszolok.

Nálunk fakton adta le a tanár az emelt anyagot (kibővítettet) az órain meg csak a közepet. Külön könyvet nem vettünk rá, csak amit órán használtunk + én szóbelire szereztem be egyet.


Az esszéről is kérdeztél: javító függő, nekünk iszonyat bunkó tanár(ok?) jutott. Bunkó üzeneteket hagyott nekem az esszéknél ^^ örüljön, hogy nem tudtam meg ki javította :D ....de szóbelin normálisabb tanárokat fogtunk ki.

2013. júl. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Faktra jártam, és a Corvinus előkészítőjére, a szóbelire pedig azokból a jegyzetekből tanultam, amit ők adtam le a Törimaraton nevű rendezvényen. 82% lett végül, bár a szóbelim húzta fel, mert az 100%-os lett. :)
2013. júl. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!