Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Joguk van megváltoztatni egy...

Joguk van megváltoztatni egy szabályt eredményhirdetés előtt egy héttel?

Figyelt kérdés
Külföldi vagyok, az SZTE-re jelentkeztem. Eredetileg több pontom lenne, mint ami a szakhoz kell, de a Felvin 0 pontot ítéltek nekem, mert közölték, hogy a külföldi középszintű magyar érettségi nem felel meg a követelményeiknek. Eddigi években nem volt gond ezzel, mindenkinek megadták a kellő pontot érte. Amikor felhívtuk őket, és megkérdeztük, hogy hol van ez az "új szabály" feltüntetve, nem tudtak magyarázatot adni. Ha egyértelműen megmondták volna, hogy nem fogják elfogadni, akkor magától értetődően átmentem volna Szegedre emeltezni, de így, hogy egy hete tudtuk ezt meg, hiába dolgoztunk meg a pontjainkért, nem kapjuk meg őket.

2013. júl. 19. 11:55
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Hogy tavaly meg tavalyelőtt mi volt, arra nem lehet alapozni, mivel idén rengeteg módosítás történt. Kizártnak tartom, hogy egy hete volt a Téged érintett módosítás, a legtöbb januárban lépett életbe, de már hónapokkal előtte lehetett róluk tudni. Ilyen pl az is, hogy orvosira idéntől már két emelt kell.
2013. júl. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Elejétől kezdve követem a változásokat, sehol nincs leírva.
2013. júl. 19. 12:05
 3/37 anonim ***** válasza:

Akkor írj nekik egy hivatalos, tértivevényes levelet és abban kérj magyarázatot a dologra. Azt már nem hagyhatják figyelmen kívül.

Egyébként hozzánk is minden évben kerülnek be fellebbezéssel hallgatók, akiknek a felvi elszúrt dolgokat a pontszámításnál. Tehát, ha igazad van, akkor bekerülhetsz az egyetemre.

2013. júl. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Már megtettük ezeket a lépéseket, viszont még nem mondtak egyértelműen semmit. Most várunk..
2013. júl. 19. 12:21
 5/37 anonim ***** válasza:
miért? most hova van leírva az új szabály, és hol a régi? tudsz linkelni?
2013. júl. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
és hova jelentkeztél pontosan? oda nem hozták be az emeltet kötelezőnek?
2013. júl. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
0%

Hát akkor sztem már csak jövőre tudsz megint jelentkezni

Addigra leteszed szépen az emeltet

Még most őszön is tudsz menni emeltre, csak időben kell rá jelentkezni (szept. 05-ig) Szóval van még "megoldás"

2013. júl. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
18%

Külföldieknek elég nehéz amúgy

De tényleg tudsz még jelentkezni enelt szintű érettségire. Csak ha jól tudom, akinek van már egy érettségije, annak újabb érettségi letétele fizetős.

Az emelt érettségi meg tárgyanként belekerül

huszonötezer Ft-ba (ha írásbeli meg szóbeliből áll)

2013. júl. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
a külföldieknek minden érettségi fizetős Magyarországon, függetlenül attól, hogy előrehozott vagy már van érettségije. A közép 15000 ft az emelt 25000 ft. Tudom, mert idén érettségiztem. És nekem sem ismernek el érettségit innen, meg a nyelvet se, pedig kihirdették a tv-be is meg mindenhol...
2013. júl. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim válasza:
én is külföldről jelentkeztem, de nekem elfogadták az itteni érettségi eredményeimet, emeltet csak töriből tettem Magyarországon, mert ezt az egyetem amire jelentkeztem elkövetelte
2013. júl. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!