Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Joguk van megváltoztatni egy...

Joguk van megváltoztatni egy szabályt eredményhirdetés előtt egy héttel?

Figyelt kérdés
Külföldi vagyok, az SZTE-re jelentkeztem. Eredetileg több pontom lenne, mint ami a szakhoz kell, de a Felvin 0 pontot ítéltek nekem, mert közölték, hogy a külföldi középszintű magyar érettségi nem felel meg a követelményeiknek. Eddigi években nem volt gond ezzel, mindenkinek megadták a kellő pontot érte. Amikor felhívtuk őket, és megkérdeztük, hogy hol van ez az "új szabály" feltüntetve, nem tudtak magyarázatot adni. Ha egyértelműen megmondták volna, hogy nem fogják elfogadni, akkor magától értetődően átmentem volna Szegedre emeltezni, de így, hogy egy hete tudtuk ezt meg, hiába dolgoztunk meg a pontjainkért, nem kapjuk meg őket.

2013. júl. 19. 11:55
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Azért gondoltunk az OH-ba menni, mert azt írták válaszul az e-mailemre, hogy az OH döntése alapján erre nem adnak pontot.
2013. júl. 20. 12:58
 22/37 anonim ***** válasza:
0%

Az eszem "megáll"!

Azért jó, hogy bementetek.

Ilyenkor (eredményhirdető) határidő előtt már úgy látszik nem szeretik a reklamációkat.

Pedig valamit csinálniuk kellene

2013. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
0%

A többiek, akik itt reklamáltak, a felvi-hez mentek be

vagy velük beszéltek.

Hétfőn, kedden 8.00 - 16.30-h-ig van "fogadóórájuk"

(Maros u. 19-21 bejárat az utca felöl)

2013. júl. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
0%

Még oda is van írva,hogy "személyesen" akkor lehet

menni az ügyfélszolg-ra.

A maileket állítólag csak 2-3-naponta nyitják meg/ olvassák el. Ezért érdemesebb személyesen odamenni

2013. júl. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
dehát áruld már el, hogy hová jelentkeztél pontosan!
2013. júl. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
0%

Biztos nem orvosira jelentkeztek

Dehát teljesen mindegy

2013. júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
nem mindegy. nekem kicsit fura, hogy a másik külföldinek elfogadták az 1 emelt magyarnyelvű, és a többi külföldi érettségit, míg a kérdezőnek nem. biztos elfogadott az adott szakon az angol emelt?
2013. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

SZTE, gyógypedagógia


(És nem értettem félre semmit az érettségikkel, vagy az egész felvételi eljárással kapcsolatban, és azt is pontosan tudom mik a követelmények a szakon, ha efelől kétségei lennének valakinek)

2013. júl. 20. 14:12
 29/37 A kérdező kommentje:
Abban igazat adok,hogy másnak elismerték a külföldi érettségit, mivel más tantárgyakkal nem problémáznak, csak ezzel az eggyel.
2013. júl. 20. 14:14
 30/37 anonim ***** válasza:
0%

Az lehet a "bajuk", hogy nem Magyarországon lett abból

a tárgyból letéve az érettségi.

Mert a másiknak, aki Magyaro-on tette le (magyarból emeltet), neki elfogadták.

2013. júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!