Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ennyi ponttal biztos felveszne...

Ennyi ponttal biztos felvesznek államilag finanszírozott helyre?

Figyelt kérdés
Andragógiára jelentkeztem, ahova a ponthatárt már januárban meghatározták, ami 445 pontot tesz ki. Nekem 448 pontom van. Most akkor ennyivel biztos felvesznek, vagy attól függ még, hogy hány diák ért el még ettől is többet?
2013. júl. 20. 11:48
 1/4 haemorgen válasza:

Szerintem kb. 90% hogy felvesznek. Azért nem biztos, mivel a 445 pont a minimumponthatár. Ez azt jelnti, hogy van X képzés ahol Y a minimumponthatár, és mondjuk 100 férőhelyes a képzés, és ha 100-nál többen jelentkezek 445 pontnál többel oda, akkor azt jelneti, hogy a minimum ponthatár emelkedni fog, mert nem vehetnek fel mondjuk 101 embert hanem csak 100-at.



Szóval attól függ, hogy mennyien jelentkeztek oda, és azoknak mennyi pontjuk van.

2013. júl. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen :) huhh, hát nagyon remélem, hogy beleférek. Azért csak nem lesz olyan sok mindenkinek annyi pontja, mert szerintem elég nehéz ennyit összeszedni.
2013. júl. 20. 12:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. Ennyi a minimum. Ha mondjuk 10 embert vesznek fel, de ennek a 10nek 448 felett van a pontja akkor nem kerülsz be.
2013. júl. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha össze tudtál szedni 448 pontot akkor miért andragógiára mész? Mi ezzel a célod?
2013. júl. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!