Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik szakra lenne érdemes...

Melyik szakra lenne érdemes elmennem SZTE-n, mérnökinformatikus, gazdaságinformatikus vagy programtervező informatikus?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni, matekból fogok emeltszintűt tenni és informatikából középszintűt. Nem infós suliba jártam, hanem gimnáziumba, így felvettem az infót, hogy legyen mind a 4 évben. Az órákon kb csak world, excel, power point, kicsi honlap és kicsi adatbázis kezelést tanultunk. Mennyire hátráltatna ez mondjuk ha programtervezőre mennék? Nem nagyon értek semmilyen programozáshoz jelenleg, csak egy kis HTMLhez és phphez.

Tovább érdekelne, hogy a szakokat ha elvégzem, akkor milyen álláslehetőségek vannak és mennyi lenne a fizets. Előre is köszi



2012. szept. 11. 15:54
 1/2 anonim válasza:

Nem tudom, hogy a SZTE-n hogy van, de ELTE programtervezőn az első év csak elmélet, főleg matek. Egyébként meg szerintem nem hátráltatna semennyire, én is nulla programozási tudással mentem és azt tudom mondani, hogy hamar belerázódik az ember, főleg ha van érzéked hozzá, egyébként logika és kreativitás az egész. Van akinek persze túl kocka a programozás, de szntem legjobb a 3 közül :D

Az álláslehetőségekről nem tudok mit mondani, mivel nem végeztem még, de csak azt hallom, hogy van rájuk mindig kereslet és már az elején is rendesen megfizetik őket(programozók).

2012. szept. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én most kezdtem Szegeden gazdinfon. Nyilván nem látok bele annyira a dolgokba, mint ha itt lennék évek óta, de azért leírom amit tudok, meg hallottam.

70 %-ban ugyanaz a három szak. Az a 30% különbözik. progon több a matek, mérnökin a fizika, elektronika stb, gazdinfon meg ugye bejönnek a gazdasági tárgyak. Elhelyezkedés ugyanolyan mindháromnál, hiszen az informatikai része a szakoknak ugyanaz. Programozni megtanulsz mindhárom szakon. Továbbtanulásnál pedig ugyanúgy mehetsz proginfo msc-re akár gazdinfo szakról is.

Az a jó az informatikában, hogy nagyon szerteágazó és jól el lehet vele helyezkedni még az elkövetkező 10-20 évben. Beszéltem frissen végzettekkel, és jól el tudtak helyezkedni.

Annyi a gond ezekkel a szakokkal, hogy nehéz bent maradni. Nulláról van kezdve a programozás, de gyorsan haladnak, szóval ha valaki nem tanul óráról órára az nagyon könnyen lemarad és utána baszhatja. Ez nem olyan, hogy vizsgaidőszakban tanulsz csak. Akkor már rég késő.

2012. szept. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!