Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetek így angoltanár?

Lehetek így angoltanár?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok felvételizni és angoltanár szeretnék majd lenni. Most ugye bevezették az osztatlan tanári képzést, de ettől még az anglisztikával is lehetek angoltanár?

2013. júl. 22. 19:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy én anglisztikára szeretnék menni, de gondolom a kérdésből azért kiderült. :)
2013. júl. 22. 19:14
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehetsz, ha nem kettessel fejezed be! A sulinkban volt olyan nyelvtanár, akinek nem spec nyelvtanári végzettsége volt.
2013. júl. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sok, régi pedagógus számára is kell az átképzést, szakbővítést biztosítani. Szerintem valamilyen formában biztos lesz tanári mesterszak. Ha mindenkinek 5 évig kellene tanulni, hogy új szakja legyen, az nem szerencsés, még ha beszámítanak esetleg sok tárgyat is. Lehet, hogy mire végeznél és hivatalosan is taníthatnád a tárgyat, már nem lenne rá szükség.
2013. júl. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Osztatlan tanárképzésre kell jelentkezned angol meg valamilyen más szakra. Ha anglisztikára jelentkezel, az 3 év, aztán angoltanári MA-ra kell menned, hogy angoltanár lehess, mert anglisztika Ba-val még nem taníthatsz. Viszont angoltanár mesterképzés már csak 2016 szeptemberében indul utoljára, ez a törvény. Szóval mire elvégzed az anglisztikát, addigra már pont megszűnik. Így számodra ez nem járható út, marad az osztatlan.
2014. júl. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!