Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az SZTE TTIK biológia...

Ha az SZTE TTIK biológia szakra felvételiztem itt tudok törvényszéki biológus lenni?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik az a szakma mely a patológusok mellett dolgozik laborokban. pl: DNS vizsgálat, toxikológia, helyszínre kimenni mintákat venni.
2013. júl. 25. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, de ez nem így néz ki. Itt nem ilyeneket tanulunk konkrétan, ami ahhoz kellene, inkább növényes és álaltos dolgokra mennek rá. Pl. van humánbiosz, de ott csontokat tanultunk főleg. Mikrobiosznak több köze van hozzá ugye... Én 3. éves vagyok, nem sok olyan tárgyam volt, amit használni tudnák ilyen irányban, de amúgy én is ilyen pálya felé megyek majd (talán), mert most még nagyon sok dolog tetszik és nem nagyon tudok dönteni
2013. júl. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, én most fogom kezdeni kíváncsi vagyok nagyon rá, remélem szeretni fogom.
2013. júl. 27. 08:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha ebben az irányban gondolkodol akkor lehet hogy érdemes a mesterszakot külföldön végezned, vagy valamilyen más továbbképzést. Az SZTE-n amúgy kötelező a 3. félévtől a szakirányválasztás, ezek közül lehet választani:

"I. sejt- és molekuláris biológus szakirány

II. szupraindividuális biológus szakirány,

III. tanári felkészítő szakirány: a második szak szakterületi ismeretei, továbbá pedagógia, pszichológia."

Ezek közül neked az elsőt érdemes választanod és azon belül is tovább lehet specializálódni, 3 modul közül választani. Bár ezt lehet hogy már eddig is tudtad.

[link]


A kérdésedben szereplő dolgokra szerintem igazságügyi orvosszakértőket keresnek inkább.

Azért itt utána nézhetsz:

[link]

De lehet hogy a 3 év alatt még sokat fog változni a terved. A törvényszéki szakemberek munkája egyáltalán nem olyan a valóságban, mint az amerikai filmekben. Amúgy laboratóriumokban dolgozni van lehetőséged, sőt az még jobb is sokszor mint patológián, úgyhogy legyél nyitott és szorgalmas tanulóéveid alatt mert valszeg hozzád közelebb álló tervet vagy álmot is találni fogsz.

2013. aug. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!