Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostanhallgatók! Biológiából...

Orvostanhallgatók! Biológiából mit érdemes átismételni egyetemre? (lent)

Figyelt kérdés
Főleg a pécsiek véleménye érdekelne, mivel PTE-ÁOK ált. orvosira vettek fel. Nekem laikusként az embertan és a genetika tűnik fontosnak... Van más egyéb? Légyszi segítsetek, mert a minimálisra szeretném csökkenteni a kibukás kockázatát. (Minél erősebb alapokkal szeretnék érkezni szeptemberben)

2013. júl. 27. 01:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

:DD Semmit. Az egyetemen nem sok hasznát fogod venni a gimis biológiának.

És mindenkinek üzenem, aki hasonló kérdésekkel bombázza az oldalt a rectumában fennakadt zabszem miatt:

NE TANULJATOK SEMMIT, ÖRÜLJETEK, HOGY FEL LETTETEK VÉVE ÉS ÉLVEZZÉTEK A NYARAT!!!!

Valamit nagyon félreértettetek, a vizsgaidőszak nem szeptemberben kezdődik, hanem decemberben. Szeptemberben tudniillik a tanulmányaitokat kezditek meg, tudjátok, azokat, amelyekből aztán majd vizsgázni fogtok.

Konklúzió: ráértek elkezdeni tanulni szeptemberben.


Tudom, hogy most nagyon sok észosztást kaptok amiatt, hogy ilyen alacsonyak voltak a ponthatárok, és ijesztgetünk itt titeket a szórással.

De ha ki fogtok bukni, az nem azért lesz, mert kevés az az alaptudásotok (hiszen ismétlem, a kémián kívül másra nemigen lesz szükségetek) hanem a hozzáállásotok miatt, amit majd az egyetemen tanusítotok.

Az érettségi eredményeitekből csak a hozzáállásotokra következtettünk, és mivel az idei érettségi eredmények rosszabbak lettek (így az alacsony pontszámúak is bejuthattak), hajlamosak vagyunk arra következtetni, hogy több olyan diák kerülhetett be, akiknek nem megfelelő a hozzáállása a bent maradáshoz. De természetesen csak rajtatok múlik, hogy erre rácáfoltok-e, szabad a pálya. Én drukkolok, hogy sikerüljön! De ismétlem, most még nem kell bizonyítani semmit, egyelőre örüljetek, hogy bent vagytok.

Bár én nem pécsi hallgató vagyok, de gyanítom, hogy ők is egyet értenek velem:)


Szia, és gratulálok, hogy bekerültél!

2013. júl. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

Az egyetemen majd anatómia lesz meg szövet-és fejlődéstan

Az középiskolában pl. anatómia nem is volt.

Úgyhogy nem nagyon tudsz mit "ismételni" bioszból

2013. júl. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Gratula a felvételihez. :)

A következő olvasmányt ajánlom: [link]

49. oldal

Az elején főleg módszerekről van szó, amik ginmnáziumban még nem nagyon kerültek elő. Ha nagyon szeretnél valamit átnézni, nézd át a sejt alkotórészeit, genetikát, esetleg fehérjeszintézist meg hasonló dolgokat. De amúgy telejsen igaza van az elsőnek, senki nem fogja az első héten elvárni, hogy túl sokat tudj a dolgokról, amit tudni kell, azt majd ott megtanítják. Szóval csak lazán, pihenj sokat a nyáron, aztán majd ősztől ráérsz elkezdeni a felkészülést :) Ugye nem te kérdezted a kémiát is? Ha igen, akkor ne izgulj ennyire, nem annyira nehéz, mint ahogy mondják. Ha komolyan veszed (és abból ítélvve, hogy már most neki szeretnél állni, te komolyan fogod), akkor simán megcsinálsz mindent, jó eredménnyel.

2013. júl. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az ismétlést nem úgy értettem, hanem átnézni mit lenne érdemes, hogy valamire legyen majd építeni. Még a biokémia is eszembe jutott azóta. De ezek szerint nincs semmi. Esti olvasmánynak azért jó lesz a biosz meg a kémiakönyv :) Ártani nem árthat.
2013. júl. 27. 10:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Inkább akkor a kémiát, fizikát nézdd át !
2013. júl. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!