Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik rendészeti szakközépisk...

Melyik rendészeti szakközépiskola jobb? A mohácsi vagy pécsváradi?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják hogy a pécsváradi rendészeti iskola egy putri.Szívem szerint ebbe a suliba mennék,mert közelebb van,de ha a mohácsi iskola jobb,akkor lehet hogy inkább abba mennék.Melyik a jobb szerintetek?Az átlagom elvileg meg van hozzá.(Volt nálunk egy ilyen szakmaválasztási oktatás,és elvileg szakközépiskolába az átlag 3,5.És nekem pont annyi :D )

2013. júl. 30. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Mohács

Baranya Megyei Radnóti Miklós Szakközép- és Szakiskola, Kollégium

www.radmi.net/ - Tárolt változat - Hasonló

Szakközépiskola. Írásbeli javítóvizsgák. HELYSZÍN: Kossuth L. u. 71. 2013.

augusztus 26. (hétfő). 8.30-9.15 matematika 9.45-10.30 fizika, magyar nyelvtan


Baranya Megyei Önkormányzat Radnóti Miklós Szakközép- és ...

www.pannonszaszet.hu/.../29-baranya-megyei-oenkormanyzat-radnoti-miklos-szakkoezep-es-szakiskolaja-kollegiuma - Tárolt változat

Mohácson már a 19. század közepe óta foglalkoznak tanulóképzéssel. ... A

rendészeti pályára felkészítő szakközépiskolai osztályban 9-10. évfolyamon

2013. júl. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Rendészeti Szakközépiskola Miskolcon, Szegeden, Adyligeten, és Körmenden van!!!

Nem összekeverendő azokkal a szakközépiskolákkal, ahol tanítanak rendészeti, belügyi ismereteket.

Bocs az OFF-ért, de megtévesztő volt így a kérdés mások számára.

2013. júl. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Némileg elfogult vagyok, mert a II. Bélában tanítok :)


A rendvédelmi képzést mi kezdtük a megyében, de Mohács is szépen felzárkózott. Országos versenyeken iskolánk a kezdetektől benne volt az első tízben (kb. ötven iskolából), újabban Mohács is szép eredményeket ér el. Régebbi linkeket nem találtam, a közelmúlt eredményeiből:


2010 április:


[link]

II. Béla 6., Mohács 13. (Megjegyzem, a 13. hely se rossz, figyelembe véve, hogy körülbelül 50 iskolában folyik rendvédelmi képzés.)


2011 április:

[link]

Iskolánk a 2., Mohács nincs az első hatban.


2012 április:

[link]

Iskolánk országos ötödik, most viszont Mohács a dobogós harmadik helyet szerezte meg.

Az egyik tanulónk viszont az egyéni tanulmányi versenyben került az első tízbe:

[link] (Miközben mohácsi tanuló meg nem)


Legutóbb ismét megelőztek minket a Mohácsiak, de iskolánk is bekerült az első hatba:

[link]


Szóval szerintem az eredményeink azt mutatják, hogy mindkét iskola erős a rendészeti iskolák országos mezőnyében.


>Volt nálunk egy ilyen szakmaválasztási oktatás,és elvileg szakközépiskolába az átlag 3,5.És nekem pont annyi :D

-Az ilyen jóslások mostanában nagyon bizonytalanok. Idén indult először rendészet ágazati szakképzés, ami azt jelenti, hogy a két éves (érettségi utáni) tiszthelyettesképzés tananyagának első évét lehozták középiskolába, tehát a szakmai érettségit követően tanulóink rögön a második évfolyamra kerülnek majd be, azaz előbb lesznek rendőrök. (Eddig ilyen nem volt, csak könnyebb bekerülést jelentett a rendvédelem érettségi) Ezt nem igazán reklámoztuk, mert ősszel még bizonytalan volt, hogy indulhat-e ilyen szakközép. De ha sikerült ezt elterjeszteni a köztudatban, akkor lehetséges hogy a rendvédelem fakultációs gimnáziumi osztályok helyett sokan inkább a szakközepet választják, ami a pontszámok emelkedését hozhatja.

2013. okt. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!