Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőoktatási felvételire...

Felsőoktatási felvételire (BA, MA) ki miben megy, ment?

Figyelt kérdés
Még mindig a hagyományos fehér-fekete összeállítás a legjobb alternatíva, vagy egy kis minta a felsőn még elmegy?

2013. júl. 30. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:

???

Tisztában vagy te a felvételivel manapság?

Vagy valami alkalmassági vizsgára gondolsz?

2013. júl. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
elbeszélgetésre, és rendes válaszokat várok. honnan tudjam mibe mennek manapság? a sok kérdőjeledből arra engedsz következtetni, hogy abba mennek, amibe hétköznap, de ez biztos nem így van
2013. júl. 30. 15:58
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Arra értettem, hogy manapság már nincs külön felvételi, hanem az érettségi eredménye számít (ill. MA esetén a BA diploma).

Ezért gondoltam, hogy valami alkalmassági vizsga lehet.


Én öltönyben mennék, feketében vagy szürkében fehér inggel.

2013. júl. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én normál pólóban, szebb kötött pulóverben és sötét farmerban mentem. Jó, akkor május eleje volt.

Nem a szépséged érdekli őket, hanem a rátermettséged.

2013. júl. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. szerintem biztos számít nekik az összkép, inkább hajlanak a jobb ponteredményre, ha látják, hogy nekik tetszően felöltözik az ember.
2013. júl. 30. 18:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy a BA-ra érettségi tanulmányi / érettségi eredmény alapján vesznek fel. DE MA-ra van külön felvételi.

Ahova én jelentkeztem, ott pl. figyelembe sem vették, hogy milyen eredménnyel végeztem korábban.

Arra kaptam a 90 pontot, amit akkor és ott, szóbeli felvételin produkáltam (ja, és nem egy általános elbeszélgetés volt, hanem szakmai felvételi).


Én a klasszikus világos felső (egyszerű, nem átlátszó blúzban) és sötét, vékony szövetnadrágban mentem.


Amikor odaértem a felvételi helyszínére, akkor "kitűntem", ugyanis a többség lazábbra vette az öltözéket. Pl. Kék, lila, sőt piros felső is volt, miniszoknyától farmer alsóig.


Én inkább klasszikussal tűnök ki. Nem érdekel a többség. :)

2013. júl. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
egyetértek. kíváncsi lennék a lila felsőt viselő jelentkező bejutott-e!? nem mennék el kikiricsben, nem oda való.
2013. júl. 31. 07:28
 8/8 A kérdező kommentje:
és ilyen melegben egy elegáns, szolid fekete bőr papucs azért megállja a helyét?
2013. júl. 31. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!