Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek fel lehet készülni...

Szerintetek fel lehet készülni eredményesen 4-5 hónap alatt az emelt történelem érettségire?

Figyelt kérdés

Most ősszel mennék, és már június óta folyamatosan tanulom, szinte minden egyes nap, több órát. Vannak tételeim és könyveim is hozzá.

Szerintetek kevés ez a 4-5 hónap? Vagy sikerülhet jól megírnom?



2013. júl. 30. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetséges

Előrehozott? Vagy van már érettségid?

Persze te érzed, hogy elég felkészült leszel-e

2013. júl. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Annyi idő még sok is. :)
2013. júl. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Már van belőle érettségim, de most ősszel szeretném megcsinálni az emelt részét, viszont csak most júniusban kezdtem rá úgy igazán tanulni ( előtte két évig mást csináltam).

Most még jelenleg úgy érzem, hogy fel tudok rá készülni rendesen, csak érdekel mások véleménye ezzel kapcsolatban.

Olvasgattam itt olyat, hogy valaki egy évet is kevesellte a felkészülésre, de olyat is láttam már, hogy valaki alig két hónap alatt összehozott egy négyest, szóval eléggé tág intervallum az, amin mozoghatok. Csak nem tudtam belőni, hogy mennyi lehet az ideális.

2013. júl. 30. 23:09
 4/5 anonim válasza:

A tanulás intenzitásától függ, és persze a tanulási technikádtól.

De az is fontos, hogy mérd a tudásod. Mindenképpen töltsd le a korábbi érettségi feladatsorokat, valamint a javítási útmutatókat az Oktatási Hivatal honlapjáról. Az nagyon sokat segít, egyrészt abban, hogy lásd milyen szinten van a tudásod, másrészt tanulsz is belőle rengeteget.

Én még csak közepet csináltam, jövő tavasszal fogok emeltet csinálni, de így fogok rá felkészülni. A középnél bevált, igaz nem az összes korábbi feladatsort csináltam meg, csak jó néhányat, de 91% lett az írásbelim, szóval állítom, hogy sokat segített az, hogy kitöltöttem a korábbi feladatlapokat. Az emeltre is így fogok készülni, illetve persze sokat olvasok majd hozzá. Sok sikert!

2013. júl. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én azt mondom, hogy igen. Saját tapasztalat. Idén érettségiztem töriből emelten. Csak februárban döntöttem el, hogy emelt szinten csinálom. Szóval bő 2,5 hónap alatt készültem fel rá, úgy hogy specre sem jártam. 78%-os lett. Én is napi több órát tanultam rá. De örülök, hogy nem kezdetem el már 11.-ben a felkészülést, mert így egy csomó időt és energiát megspóroltam. Ne aggódj, ha ilyen lelkiismeretesen készültél rá eddig, rossz nem lehet, csak jó!! :)


Ajánlom a Corvina kiadó gondozásában megjelent kidolgozott tételeket, illetve a Fazekas Gimnázium kidolgozott tételeit (a google-ben tudsz csak rákeresni). Szóbelire minél több mellékinformációt próbálj megtanulni.


Eredményes vizsgát! :)

2013. aug. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!