Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közéliskola első napján, hogy...

Közéliskola első napján, hogy viselkedjek? (lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeptemberben kezdem a középiskolát (szakközép). A tanárok általánosban elmondták, hogy az elején nagyon kell tanulni nehogy elkönyveljenek rossz tanulóként. Ezt be is tartom nagyon fogok tanulni. Azt viszont senki nem mondta el, hogy az új osztálytársakkal, hogy viselkedjek. Nyilván magamat adom és nem játszom el a menőcsávót mert nem vagyok az. Arra gondoltam nem leszek az elején túl barátkozós, csak nagyon kevés dolgot mondok el magamról hiszen pár napos ismertség után nem kellene mindent tudniuk rólam. Először megpróbálom kiismerni őket majd akivel úgy gondolom elkezdek barátkozni. Nektek mi erről a véleményetek szerintetek hogy kellene? Esetleg tapasztalatokat írhatnátok. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!

2013. aug. 1. 01:27
 1/6 anonim válasza:
100%

Először is korán menj be a terembe első nap, hogy ne a tanári pad elé kelljen ülnöd az első sorba :D


Padtársat is jól válaszd meg, ha te választasz akkor lehetőleg ne egy ránézésre is full antiszoc. gyerek mellé ülj, mert eleinte úgyis a padtársaddal fogsz a legtöbbet beszélgetni aki ha kellően szociális akkor téged is húz magával, de legalábbis mindenképp könnyebb a beilleszkedés egy nyitottabb ember társaságában.


Amúgy meg pont, hogy legyél barátkozós az elején is már, osztálytársak közt sokkal fontosabb az első benyomás szerintem, parázni meg nem kell, mindenki új mindenkinek, senki sem fog furcsán nézni rád ha haverkodni próbálsz.

2013. aug. 1. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igaz,hogy én egyetemre készülök,de ha végiggondolom,hogyan is szeretnék viselkedni ott,akkor kb. mint te leírtad :)
2013. aug. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne stresszeld magad.. az nem hülyeség, hogy minél hamarabb érj be, mert tényleg jó, ha jó helyen ül az ember, meg így a korán érkezőkkel még tudsz beszélgetni első óra előtt.. Ne erőltesd ezt a milyen legyek dolgot, nem kell haditerveket kitalálni..:) Menni fog minden magától, jó sulit! Most jönnek a legjobb évek.. remélhetőleg..:)
2013. aug. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
közzi mindenkinek jöhetnek még.
2013. aug. 1. 11:41
 5/6 Laylah ***** válasza:
Szerintem nem kell ezen parázni : Ez a korábban bemenős dolog tényleg nem rossz ötlet, de szerintem nem kell ennyire titokzatoskodni. Már csak azért sem, mert amíg a többiek tök jól összehaverkodnak, amíg te semmit nem mutatsz magadból, lehet, hogy mindenki tök hamar megtalálja a társaságát, csak te maradsz kívülálló, pont azért, mert senki nem tud rólad semmit. Persze nem kell rögtön minden féltett, mocskos kis titkodat feltárni ( :D ), de légy laza, nyitott. Válaszd ki azt a társaságot/embert, aki szimpatikus, és lógj velük/vele. :)
2013. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát ezt a titokzatoskodást úgy értettem, hogy pár órás ismertség után csak a legalapvetőbbeket mondom el pl, kor, lakhely, előző suli, hobbi, esetleg ha kérdeznek a szüleimről akkor arról de nem fogok mindent elárulni magamról mert ki tudja lehet, hogy csak megjátszotta magát azt később felhasználja ellenem.
2013. aug. 1. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!