Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetem angol nyelvű...

Orvosi egyetem angol nyelvű szakára/ magyar diák esetén/ csak fizetős létezik?

Figyelt kérdés
2013. aug. 1. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
45%

Oda külföldiek járnak.

A magyar hallgatók a magyar nyelvű képzésre járnak.

Nem is tudom, magyar diák mehetne-e egyáltalán az angol nyelvű képzésre. Szerintem nem, mert így is alig van férőhely. Dehát kérdezd meg.

2013. aug. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem egyetemfüggő, hogy mennyire rugalmasak ilyen téren, és valóban a Tanulmányi Hivatalban érdemes erről érdeklődni. Nem tudom hova jársz, nálunk a PTE-ÁOK-n úgy van, hogy állami finanszírozott hallgatóként hivatalosan a magyar nyelvű képzésen veszel részt, mivel az angol és német fizetős. Viszont a Tanulmányi Hivatalban van rá lehetőség, hogy kérelmezd, hogy bizonyos tárgyakat más nyelven vegyél fel (és elméletileg szerintem akár ezt az összes tárggyal megteheted). De ennek elég bonyolult a menete, mert az adott intézetekkel is külön meg kell mindig beszélni (bár nem nagyon szoktak ellenkezni, általában megkérdezik, hogy valóban beszéled-e a nyelvet).
2013. aug. 3. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm a választ! Nem rólam hanem a lányomról lenne majd szó/ha majd sikerül neki/. Szeptemberben kezdi a 11. osztályt, tehát van még ideje. Csak az orvosi érdekli. Véletlenül épp pécsiek vagyunk. Fejébe vette, hogy az angol nyelvű képzésre szeretne menni. A felsőfokú angolon már túl van hál istennek. Sikerült találkoznia norvég orvostanhallgatókkal mivel pont beteg volt. Gyakorlaton voltak így valami kérdőívvel bombázták. Én is meglepődtem de jobban beszélt angolul mint ők.
2013. aug. 3. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!