Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem mellett mennyire...

Egyetem mellett mennyire nehéz dolgozni?

Figyelt kérdés
TTK-s szakon leszek, és valószínűleg muszáj lesz mennem dolgozni, hogy fenn tudjam tartani magam.

2013. aug. 2. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Szakfüggő. Vannak könnyebb szakok, azok mellett könnyebb dolgozni, de vannak olyan szakok is, ami mellett egyáltalán nem ajánlott, mert többet ártanál magadnak, mint amúgy...


Ha rossz szociális helyzetben vagytok, akkor ott a szoctám (meg a bursa) első félévben. Ahhoz valamennyi diákhitelt felveszel, majd második félévre jó átlagot produkálsz és a tanulmányi ösztöndíjjal tudod helyettesíteni a diákhitelt (így azt fel is tudod függeszteni).

2013. aug. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem élünk rosszul (szüleim összfizuja kb 300000Ft), de pont olyan helyzetben vagyunk, hogy koleszba már nem vesznek fel - legalábbis nem valószínű - így albérletbe kell mennem, ami mellett muszáj lesz dolgozni mennem, mivel nem tudnak annyival támogatni amennyi elég lenne egy hónapra a rezsire + kajára.
2013. aug. 2. 19:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Szakfüggő. Nálunk nagyon sok a szeminárium, úgyhogy alapból nem sok időt tudtam dolgozni, és nagyon a tanulásom rovására megy. Mások el tudnak járni minden nap dolgozni, és nem értik miért "hisztizek", hogy nincs időm semmire.
2013. aug. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha otthonról dolgozol, akkor megoldható simán. Mondjuk nem mindegy, mihez értesz, én írok és fordítok, ezeket lehet itthonról, de pl. ha csak gyári munkásnak vagy eladónak stb. tudsz elmenni, azt értelemszerűen nem, úgy már lehet olyan problémád, hogy választanod kell, dolgozni vagy szemináriumra mész be.
2013. aug. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!