Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták hogy tudnak...

Egyetemisták hogy tudnak dolgozni tanulás mellett?

Figyelt kérdés
2012. jún. 13. 18:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Beosztják az időt :)
2012. jún. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
szerintem az ő napjuk is 24 órából áll
2012. jún. 13. 19:02
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Olyan szakon tanulnak, ahol el lehet lógni az órákat, vagy alapból kevés órájuk van...
2012. jún. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szaktól függ, bölcsészként könnyebb mint orvosin.
2012. jún. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem az ő napjuk is 24 órából áll"


Igen, a 24 órát osztják be.

2012. jún. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez szaktól függ. De átlagban vagy nem járnak be órákra, vagy este dolgoznak, és persze találnak egy nagyon-nagyon rugalmas munkaadót.
2012. jún. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudnék, reggel 8tól du. 4-6ig óránk van. Utána átveszem általában az aznapi előadásanyagokat, hogy könnyebb legyen majd a ZH-ra és a vizsgára készülés, 11körül alszom, másnap 6kor kelés. Pihennem meg muszáj, mert ha este dolgoznék is, nem fogna az agyam, tanulni nem bírnék.

Elsőbe még az előadások látogatása nem volt kötelező, így sokan tudtak mellette dolgozni, hossteskedni, szórólapot osztani, pultban dolgozni, stb. Így napi kb 2-3 órát kellett kötelezően az egyetemen lenni, csak a gyakorlatok miatt, vagy a szabadon felvett kurzusok miatt

Másodévre az előadások 80%án már meg kellett jelenni, úgyhogy már alig dolgoznak, vagy max este, vagy hétvégén valamit, vagy nyáron. Jogra járok egyébként.

2012. jún. 14. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez abszolút szaktól függ.


Óriási különbségek vannak a szakok időlekötöttségei között, de szakokon belül egyetemek között is. Pl én mérnök-infóra jártam Pécsre, baromi színvonaltalan volt az oktatás, közepes időlekötöttséggel. Átmentem Pázmány ITK-ra, és dolgozgattam mellette (szabad időbeosztású filmes munkákat hétvégén) ... és már szinte csak ezért megbuktam pár tárgyból, mert hétvégén nem tudtam tanulni. Ahol reggeltől késő délutánig bent vagy órán és minden másnap ZH, ott nem éri meg dolgozni. Másik szak, a bionika is ilyen, kb orvosival egyenértékű idő.


Ezzel ellentétben volt olyan ismerősöm Pécsen, aki 3 napot járt be szabadbölcsészen, és amikor én már a 17-ik ZH-mat írtam, akkor parázott az első ZH-ján! Vicc az egész...

Ugyan ez van a többin is, szociológián, andragógián, felsőfokú szakképzéseken (ami inkább gyakorlati, kevésbé elmélet - amúgy most megszüntetik állítólag) művész szakok sem annyira megterhelőek.


Mérnök (színvonalas helyeken, BME, Pázmány, Veszprém stb..), orvosi, jog, bionika, vegyész és nehéz szakok mellett szerintem nagyon nehéz dolgozni, akik ezt teszik nagyban a tanulás rovására megy főleg az elején! Így viszont előbb-utóbb csúszás lesz belőle, ami súlyos fél milliókat is jelenthet tandíjban, albérletben, kajában stb.


Megoldás, ha a fentebb említett szakokra jársz:


1. Ne dolgozz, Mérlegeld a diákhitelt is, ha lehetséges... Az első 1-2 évben mindenképp.


2. Dolgozz, de ne megterhelő fizikai, vagy órák/tanulás rovására menő munkát, hanem könnyű szellemi vagy szabad beosztású távmunkát (pl képszerkesztés, videó vágás, webfejlesztés stb) de ezt is nagyon óvatosan vállalni.


3. Ha elfogy a pénzed inkább passziváltass és úgy dolgozz. Bár ez a lehetőség nagyon nem egyszerű, mivel egyértelmű csúszással jár főleg a keresztfélévek miatt. Passzív félévben pedig nem vállalhatsz diákmunkát. Cimbi fél év alatt nem talált semmit, a legjobb Visteon 60 ezerért, 3 műszak, no hétvége, gyári munka.


Ha viszont lájtos szakod lesz, akkor tipli dolgozni, és nem elpartizni hétvégén a pénzt :D

2012. jún. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
54%

8:06-os


"Mérlegeld a diákhitelt". Ezért tart ott Magyarország ahol tart, Great Deal, gyere máskor is... idióta. A diákhitel az HITEL, vissza kell fizetni, friss diplomás orvos keres 140-160 bruttót, tanár 122-130-at. Mi marad ebből? Sok barom azzal áltatja magát, hogy elég havonta 500 Ft-ot visszafizetni és majd letelik, közben a törzstőke szaporodik, persze ez igaz akkor is ha diplomás munkanélküli lesz, üdv. Magyarisztánban!


Kérdező: Nekem 2 diplomám van, nem mondom, hogy mély szegénységből jöttem, de nagyon nehéz volt az életem amíg tanultam, heti 1000Ft költőpénzem volt, ennyit adtak a szüleim. Szoctámra nem voltam jogosult mert bruttó alapján mi "gazdagnak" számítottunk. Otthon kajáltam, nem buliztam, még egy szar kis mp3 lejátszóra sem tellett. Miután felvettem egy C szakot is ami nem diplomás képzés volt (fsz) merőben megváltozott az életem. Időm nem volt utána persze... de aki fősulira, egyetemre jár annak egy FSZ képzés semmi főleg ha sok utcáról beesett hülye is van ott, én speciel évfolyamelsőként több alkalommal 45.000Ft feletti ösztöndíjat értem el. Persze erre jött még rá a diplomás szakjaim ösztöndíja ami eléggé elenyésző összeg volt jó átlaggal is természetesen. Egyébként Tescoban lehet úgy dolgozni, hogy az ott letöltött idő után kapod a pénzt és rugalmasak is mehetsz órára. Mondjuk én ezen időt mint már írtam tanulásra fordítottam mert nem volt kedvem 6 általánost végzett árufeltöltők mellett dolgozni, ennél mindig többre tartottam magam...


Tehát ha van időd na és persze eszed is meg nem azért vagy ott mert fűtenek rád akkor irány a TO és keress magadnak egy fsz képzést ha kevés a pénzed... mondjuk pontosabban is leírhattad volna miért kérdezed, talán több válaszoló is jobban körüljárta volna a témát.

2012. jún. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Tündianya válasza:
Egy ismerősöm orvosi mellett dolgozott nővérként. Részmunkaidőben. Így heti egy-két napot volt beosztva. Általában hétvégére, de volt, hogy délutános, vagy éjszakás volt. Szóval valami hétvégi melót lehetne keresni, vagy bedolgozósat. Ez attól függ, hogy az illető mihez ért, milyen lehetőségek vannak a környéken stb. De nem lehetetlen. A férjem pl. szintén nappalira járt fősulira és mellette 8 órás három műszakos melót talált. A nappalos héten persze nem tudott bemenni a suliba... olyankor elkérte a jegyzeteket.
2012. jún. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!