Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem úgy ELTE kolit...

Van esélyem úgy ELTE kolit kapni hogy 160. 000 az egy főre jutó jövedelmünk, viszont 250 kilométerre lakok az iskolától?

Figyelt kérdés
érdemes beadni a jelentkezést, vagy felesleges? a szüleim nem váltak el, nincs semmi ilyen szociális hátrány. ti milyen háttérrel kaptatok elte kolit?

2013. aug. 7. 14:58
1 2 3
 1/21 acelsziv ***** válasza:
75%
Szerintem ekkora háttérrel a kolit hagyd meg annak, aki jobban rászorul.
2013. aug. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az okokat most nem részletezném, de csak a kolit tudom elképzelni, de sajna nincs sok esélyem akkor, ugye?
2013. aug. 7. 15:20
 3/21 anonim ***** válasza:
63%

ha egy főre ennyi pénz jut, miért nem jó az albérlet?

vagy esetleg tanulmányi alapon nem tudsz kolit igényelni?

2013. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
ez csak a papíron a jövedelem, sok az olyan tényező, ami miatt nem ez a reális összeg, viszont a jelentkezésbe nem írhatom bele. tanulmányi alapon még nem tudom, első éves ájk-s leszek!
2013. aug. 7. 15:28
 5/21 A kérdező kommentje:
a távolság miatt sajna az ingázás se megoldott, mivel több órás út, egy átszállással.
2013. aug. 7. 15:28
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

Próbáld meg. Abból baj nem lehet. de esélyed nem sok van.

Esetleg magánkollégium?

2013. aug. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
a magánkollégium sajnos nem sokkal kerül kevesebbe, mint az albérlet, legalábbis amit én láttam. min 40
2013. aug. 7. 15:59
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
Ha jó a tanulmányi eredményed, akkor előfordulhat, hogy felvesznek.
2013. aug. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
az érettségire gondolsz? mert úgy tudom tanulmányi eredménnyel csak esetleg második félévtől lehet bejutni, ahogy tanulmányi ösztöntdíjat is (szociálisra meg szintúgy nincs esélyem sajna :SSS)
2013. aug. 7. 16:26
 10/21 anonim ***** válasza:
64%

Beadhatod a jelentkezést, de szerintem esélyed sincs, hogy felvegyenek. Még ha a tanulmányi pontokra maximumot is kapnál, akkor is maximum 30 pont körül lennél, az kevés. Tudniillik az ELTE-nek csak és kizárólag szociális kollégiumai vannak, elsősorban ez számít, tanulmányi eredményre maximum 6 pontot lehet kapni. De nézd meg a ponttáblázatot (kolhök honlapján fent van), számold ki.


Az pedig a magánvéleményem, ahogy többen is írták, ha ennyi az egy főre eső jövedelem, inkább albérletbe menj. Írod, hogy nem reális összeg szerinted, de kétlem, hogy a valós mondjuk a negyede lenne. Vannak, akik jobban rászorulnak, mert nem hogy fogcsikorgatva, hanem sehogyan nem tudnák előteremteni az albérletre szükséges pénzt.

2013. aug. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!