Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi kell ahhoz hogy külföldikén...

Mi kell ahhoz hogy külföldiként Magyarországon tanulhassak? És Kettős Állampolgársági ügyben kérném a tanácsotokat! Köszönöm.

Figyelt kérdés

Magyarnak tartom magam, mivel teljesen magyarul beszélek én is és a szüleim is. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen papírokra, vagy mire is van szükség ahhoz hogy Magyarországon tudjak továbbtanulni ?

Tíz osztályom van, Romániában jártam ki, és itt is születtem/lakom jelenleg. Folytatni szeretném az iskolát, M.o.-n.

Kijelentem, hogy Kettős Állampolgárságom nincs, tehát a Román-Magyar ...nincs meg sajnos. Több hónapja várunk rá. Azt mondták 3 hónapig tart az eljárás. Már több mint fél éve adtunk be minden papírt. Visszamenőleg kb. 80-100 évig minden rokon Magyar. Sőt többségük teljesen Magyar Állampolgár is volt.

Esetleg tud valaki segíteni/tanácsot adni, Kettős Állampolgárság ügyben is ?

Megkérek mindenkit arra, hogy válaszolás előtt értékelje át hogy mit is akart igazán mondani, mivel nem szeretném azt megkapni hogy "ilyen román", "olyan román". Erre nem vagyok kíváncsi. Ne ítélkezzetek felettem, nem ismertek.

Köszönöm.


2013. aug. 7. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor is tanulhatsz itt ha nem intéződik el a magyar állampolgárságod. Semmi akadálya.
2013. aug. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi szükséges hozzá ? Vagy mi ennek a folyamata ?
2013. aug. 7. 21:28
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha tíz osztályod van, akkor érettségizni szeretnél?

Azt tudnál esti tagozaton is.

Pl. www.semperstudio.hu

2013. aug. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kint gimibe jártál?

Vagy milyen iskolába?

Felsőoktatásba történő bekerüléshez szükséges az érettségi vizsga megléte.

Tehát egyelőre csak középiskolába tudnál menni.

Milyenre gondoltál? Szakközépiskola vagy gimi?

2013. aug. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bementek az Oktatási Hivatalba, ott eligazítanak hogy a kiválasztott iskola hogyan fog fogadni, miből kell bepótolnod ami esetleg Romániában.
2013. aug. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én főgimnáziumba jártam. Vagyis az volt a suli. És egyébként autó elektronika szakon tanultam. És hasonlón szeretnék ezután is.

Érettségit is szeretnék.

10 osztályom van jelenleg. És a 12+érettségire gondoltam.

Szóval mi ennek a folyamata ? Muszáj a Kettős Állampolgárság, ahhoz hogy Magyarországon tudjak iskolába járni ? Valaki eltudná magyarázni ennek a pontos folyamatát ?

2013. aug. 8. 00:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Követségen érdeklődjetek
2013. aug. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 haemorgen válasza:

EU állampolgár vagy, és ha a magyar felsőoktatásban akarsz tanulni, az majdnem ugyanannyit ér, mintha magyar állampolgár lennél. Viszont én úgy tudom, hogy ugyanazok a bemeneti feltételek vannak neked is, mint miden magyarországinak: érettségi. A tíz osztály semmire nem elég, mert a bekerüléshez pontrendszer van, amibe elsősorban az érettségi eredmények számítanak bele.


Egyébként a Kettős Állampolgárságot úgyis megfogják adni szerintem, azért mert fűnek-fának megadják, mivel csak a szavazatotok miatt osztogatják mostanában, csak hát a magyar bürokrácia legendásan gyenge.

2013. aug. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

De én úgy akartam, hogy a 11. és a 12. osztályt Magyarországon csinálom meg, és aztán érettségi és a többi...

Nem vennének be úgy a suliba hogy 11. és 12. ott folytassam ?

2013. aug. 29. 14:01
 10/11 anonim ***** válasza:
De, miért ne vennének át egy középiskolába. De ennek a módját tényleg az Oktatási Hivataltól kell megkérdezned.
2013. aug. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!