Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Osztrák állampolgárságú apa...

Osztrák állampolgárságú apa és szlovén állampolgárságú anya Magyarországon született gyermeke milyen állampolgár lesz?

Figyelt kérdés

#törvény #jog #állampolgárság #állampolgársági törvény
2013. ápr. 18. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Automatikusan osztrák és szlovén állampolgár lesz szerintem, de később kezdeményezheti a magyar állampolgárságot is.


Úgy tudom Ausztriában nincs kettős állampolgárság, így az illetőnek 18 évesen el kell dönteni, hogy milyen állampolgár akar lenni, a másikról le kell mondani. Hogy ezt a gyakorlatban hogy valósítják meg, azt nem tudom.

2013. ápr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igazából most csak az érdekel engem, hogy a magyar jog szerint milyen állampolgárnak fog minősülni a gyerek a születésekor. Ugye, nálunk nem a területi elv érvényesül, hanem a vérségi, vagyis főszabály szerint az állampolgárság öröklődik. Csak azt nem tudtam, hogy most akkor a gyerek az apja után csak osztrák állampolgár lesz, vagy pedig osztrák-szlovén kettős állampolgár. De ezek szerint akkor osztrák is meg szlovén is. Így már értem.

Köszönöm mégegyszer!

2013. ápr. 18. 16:17
 3/8 lindmayer ***** válasza:

a magyart is megkaphatja, ugyanis aki itt születik, az automatikusan megkapja az állampolgárságot

és a szlovén törvényeket is meg kell nézni, hogy engedi-e a más állampolgárságot, vagy sem

2013. ápr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Sajnos az előttem szólót meg kell cáfolnom. Szülészeten dolgozom, ahol az újszülötteket is anyakönyvezik. Sajnos két külföldi állampolgár Magyarországon született gyermeke ISMERETLEN állampolgárságú lesz. Akkor lehet magyar állampolgár a gyermek, ha legalább az egyik szülője magyar vagy kettős állampolgárságú, jelen esetben vagy osztrák-magyar vagy szlovén-magyar. Ha szülésig van idő akkor egyikőjük vegyen fel magyar állampolgárságot! A születés után a

szülők intézik a gyermek állampolgársàgát az illetékes konzulátuson! Önök döntik el milyen állampolgárságot szeretnének a gyermeknek. Ha a saját országukban intézik az eljárást ami lehetséges, olcsóbb és gyorsabb is, mint itthon ( tapasztalat ). Itthon több hónapot vesz igénybe. Sok sikert!

2013. ápr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegy azért, hogy "átutazóban" született - pláne házasok e a szülők - a gyermek vagy itt élnek évek óta. Mert Magyarországon érvényes a területi elv is. Szerintem automatikusan osztrák állampolgár lesz az apa után, de lehet magyar is ha az választják és náluk alkalmazható a területi elv.
2013. ápr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lindmayer, szerintem sem lesz magyar állampolgár a gyerek, legalábbis a jelenleg hatályos állampolgársági törvény szerint biztosan nem.

Köszönöm a válaszokat, de ez most csak egy jogeset, amit meg kell oldanom. :) De a gyakorlatban valóban nem feltétlenül egyszerű, gondolok most itt a szülészetes történetre is. Elvileg mindig a törvényhez kell igazodni. :)

2013. ápr. 18. 16:40
 7/8 anonim válasza:
100%
Nagyapám ismerőse úgy született hogy abalti tengeren ment egy némrt csatahajó az apjával ott volt az annya is.Az amerikaiak elfoglalták a hajót agyonlőtték a kapitányt felhúzták az amerikai zászlót és az annyának akkor indult be a szülése.Az apja lelőtte az új amerikai kapitányt és felhúzta a magyar zászlót hogy magyar felségterületen szülessen a fia :) így magyar lett! késóbb felajánlották neki az amerikai a német és még a szlovák állampolgárságot is mer szlovákok is voltak a hajón! :))))
2013. máj. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt a mindenit, nem semmi. :) Köszi, hogy megosztottad. Azért az ilyen esetek elég elenyésző számban fordulnak elő, azt hozzá kell tenni. A jogesetek is úgymond mindennapibb esetekkel foglalkoznak.
2013. máj. 10. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!