Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-TTK biosz gólyák! Van...

ELTE-TTK biosz gólyák! Van köztetek valaki akit szintúgy nem vettek fel az orvosira ezért egy évig bioszon lesz, majd megint megpróbálja? Két emelt érettségi a szak mellett májusban megoldható?

Figyelt kérdés
Csak érdeklődök, mert én ebben a helyzetben vagyok, vannak-e sorstársaim. (aminek nagyon-nagyon-nagyon örülnék)

2013. aug. 8. 19:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem, miért kezdtek másik egyetemen, ha egyszer az a tervetek, hogy orvosira járjatok...

Miért nem hagysz ki egy évet? Úgy legalább nem fogynak a féléveid.

2013. aug. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni, de látom kellett volna, ilyen 'miért mész el, miért foglalod mások elől a helyet?' és társai válaszokra nem vagyok kíváncsi! Előre is köszönöm!
2013. aug. 8. 20:31
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

Én megértem, miért akar egy évig mégis egyetemre járni, végül is ha nem olyan az érdeklődési köre, egy egyéves okj-t nem élvezne, és hasznát se venné, mert még csak pluszpont se jár érte. Korrekt munkát meg nehéz egy év alatt találni, addig viszont munkanélküliként halmozná a TB tartozását, és egy csomó kedvezményre nem lenne jogosult. Viszont ha újra akarja csinálni a biosz emeltet, a biosz szak ebben tök jól segítheti.


Bár, nem tudom, kérdező, most államira fogsz járni? Mert azt vedd számításba, hogyha most államis vagy, orvosira már csak a fizetősre fognak felvenni - tudtommal. Beiratkozásnál megteheted, hogy átsoroltatod magad fizetősre most így a biosz szakon, azzal, hogy nem írod alá a hallgatói szerződést. Máskülönben, ha jövőre egyébként is otthagynád a bioszt, vissza kellene fizetned a tandíjadat az államnak, szóval ezt gondold meg jól. Azt is megteheted, hogy egy évet otthon maradsz, és durván belehúzol a tanulásba, hogy az emeltjeid még jobban sikerülhessenek.

2013. aug. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Én egy ponttal csúsztam le orvosiról,394 pontom volt.


Most gyógyszerésznek megyek így és ugye azokat jelöltem be felvételinél,amilyen munkák számításba jöhetnek.Bár igaz,hogy az orvosinak jobban örültem volna, de ez most így sikerült.Jelenleg(!) a gyógyszerészeknek nyugisabb az élete,kevesebb stresszel,jobb jelenleg(!) a fizetés is.Szóval belevágok,és remélem jól döntöttem.Egy év múlva pedig meglátom(meg persze évközben is látni fogom lassan)hogy megfelel-e a gyógyszerészet.Egy évet nem akarok kihagyni,mert úgy érzem,hogy kiesnék a tanulásból és stb., így meg ha meggondolom magam még tárgyakat is el tudok fogadtatni,és remélhetőleg jobb leszek kémiából is. Mondjuk azt tudom,hogy ha egy évet elvégzek itt, akkor orvosin nem csúszhatok,de hát ez van..

Arról ne feledkezz meg,hogy egyetemen és érettségin mást tanítanak illetve mást kérnek számon. Szerintem hiába biosz szak,ilyen meg amolyan anatómiára nem lesz szükséged érettségin, csak annyira mint a mozaikos könyvek írtak.

és ahogy majd telik az idő,látom,hogy újra kell-e tennem az emelteket:)

Annyi biztos,hogy ha itt leszek egy évet, és nem bukdácsolok a kémia számolásoknak egy emelten nem kellene nehezeknek lenniük.

Így tesz egy sorstársad. :)

2013. aug. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A gyógyszerészet se egy rossz szakma (hivatás? nem tudom, ezt annak mondanám-e) és egész szépen el lehet vele helyezkedni!:)

Kedves 2.-es válaszoló: Huh ez amit írsz, most megrémített. Mivel összesen van alapesetben 12 támogatott félév, bár orvosi esetén ez 14, mert alapból 12 félév maga a csúszás nélküli elvégzés. Én úgy tudom, hogy ilyenkor simán jelentkezhetek orvosira jövőre és államira is felvehetnek. Ha esetleg ott megcsúszok, akkor kell kifizetni azt az 1-2 félév tandíjat (ami elég borsos sajna, de igyekszem nem csúszni majd) Vagyis nekem tavaly volt így ismerősöm, szerintem ezen a hallgatói szerződés se változtat, vagy mégis és rosszul tudtam?

2013. aug. 8. 23:19
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

Első vagyok. Éppen emiatt kérdeztem, hogy miért akarod elkezdeni máshol a tanulmányaidat, pazarolva ezzel a féléveidet. Nem akarok borúlátó lenni, de tényleg nem nehéz elcsúszni az orvosin, jól jön az a 2 plusz félév.

Olcsóbb egy évig fizetni a teljes bérletet meg a TB-t, mint két félév orvosit...

2013. aug. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%

Az első válaszoló egy teljesen korrekt választ írt, meg is köszönhetnéd neki, hogy olyan dologra hívta fel a figyelmedet, amely látom neked eszedbe sem jutott.

Elkezdesz egy olyan szakot, amelyet nem fogsz befejezni, mert köv évben (talán) felvesznek.

Ezzel buksz 2 államilag támogatott félévet, ami azt jelenti, hogy ha csúszol orvosin, akkor az utolsó két félévet ki kell fizetned. Jelenleg 1,5 milla/ félév, vajon tényleg megéri? Arról nem is beszélve, hogy ha valaki nem végez el egy szakot annak talán vissza kell fizetnie a képzésének az árát. Bár ezt nem tudom, utána kell nézni.

2013. aug. 9. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az első válaszoló a kérdés lényegének megválaszolásának közelében se volt, olyan dolgot mondott, amit már sokan mások, és amivel tisztában voltam.
2013. aug. 9. 10:31
 9/18 A kérdező kommentje:

Egyébként utánanéztem! Nem kell visszafizetni majd a bioszos két félévet!:)

(hallgatói szerződésből:

"(8) A 3. § a) pontjában meghatározott kötelezettség a szakváltást nem korlátozza. Szakváltás esetén a szerzõdés teljesítése szempontjából az újabb szak képzési ideje irányadó.")

2013. aug. 9. 10:34
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Vannak sorstársaid, persze. Konkrétumot nem tudok, de biztos az ELTE TTK-n is.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


Ez egy hasonló kérdés, az egyik válaszoló írta hogy ő is máshova ment orvosi előtt, de mikor a javító érettségire készült akkor már nem nagyon járt be vizsgázni sem.

Ez csak egy példa, lehet, hogy sokan szak mellett is fel tudnak készülni az emelt érettségikre.

Látom fentebb ment a problémázás, de arra ne figyelj ha vki csak kötekedik.

2013. aug. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!