Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2 emelt szintű érettségi...

2 emelt szintű érettségi mellett már nem kaphatok pontot nyelvvizsgáért?

Figyelt kérdés
2 emelt szintű érettségi: 2x40=80 pont < elvileg ez az összes pont, amit lehet szerezni még. Akkor a nyelvvizsga nem számít (20 pontot érne), ill. még tanulmányi versenyről van 20 pontom. Ezek akkor mind nem érnek semmit? A hozzáértők válaszát nagyon köszönöm!
2011. febr. 26. 02:30
 1/7 A kérdező kommentje:
*** (A nyelvvizsgához 28-at akartam írni)
2011. febr. 26. 02:31
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Igen. Mivel a két emelt szintűvel már eléred a maximálisan szerezhető 80 pluszpontot, ezért máshonnan nem lehet többet szerezni. Ez természetesen csak akkor van így, ha mindkét emelt szintűd 100 százalékos lesz.
2011. febr. 26. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

na, itt most 2 dolgot nem értek

először is, az utolsó hozzászólót...h értetted azt, h ez csak akkor igaz, ha mindkét emelt szintűje 100%-os lesz?

a pluszpontot megkapja, ha megvan az érettségi eredménye 33% (ebben nem vagyok teljesen biztos, de én így tudom)

a másik dolog pedig...kérdező! miért mész 2 emelt szintű érettségire, ha a nyelvvizsgával (28), a versenyeredménnyel (20) és egy emelt szintűvel (40) már meglenne a maximális 80 pontod?

2011. febr. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy maximum 80 pontod lehet a többletnél, az mindegy, hogy hogy emelt szint, verseny vagy nyelvvizsga.
2011. febr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Így van, neked kár 2 tárgyból emeltezned, mert további pluszpontot nem kapsz érte, viszont az emelt értelemszerűen nehezebb, és emiatt az érettségi pontod jóval kevesebb lehet.
2011. febr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor van ez, ha mind a két tárgyad felvételi követelmény az adott egyetemen.

Pl nálunk matek és biológia v. kémia v fizika v informatika v szakmai tárgy voltak a felvételi tárgyak.

Ha nekem van egy biosz meg egy töri emelt szintem + egy nyelvvizsgám, akkor nekem csak a biológiát fogják nézni + a nyelvet, tehát az 40+28 pont.

Ha humán irányba mész akkor töri + nyelvvizsga. Remélem értetted mire gondoltam, szóval, ha nem felvételi tárgy nem fogják beszámítani.

2011. febr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

szia! mi éépen ma kaptunk a suliban értesitöt ezekröl a dolgokro.A maximálisan magaddal vihetö pontok száma :100.

Egyes egyetemeken kötelezö lesz a 2 emeltszintü érettségi 2 oda fontosnak itélt tárgybol.Pl orvosin 1 emeltszintü biosz plusz kémia vagy fizika emeltszintü.Tehát 40,40 pontot kapsz a két em.ér.re,igy otomatice 20 pont marad a nyelvvizsgára.Az emeltszintüre megkapod a 40 pontot mint plusz pont, még akkor is ha 30%ost irtál.De persze nem mindenhova kell a kétem.érettségi.Ennek értelmében azt a többletpontodat a tan.versenyböl igy nem tudnád felhasználni,csak ha olyan helyet választasz ahol nincs 2 emeltszintü. Remélem segitettem.

2011. márc. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!