Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van erős iskolába...

Mi értelme van erős iskolába járni?

Figyelt kérdés
Mi értelme erős iskolába járni, ha sokkal szigorúbb, ezáltal nehezebb jobb jegyet szerezni, valamint érettségin is nehezebb jobb jegyet kapni, mint egy gyenge iskolában. Szóval miért éri meg erős iskolába járni?
2013. aug. 11. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Gimibe valóban felesleges annyi idősen bőven elég egy sima középsuli..utána ha akarod valamire vinni tanácsos egyetemre.
2013. aug. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Az érettségit nem igen lehet megfúrni.
2013. aug. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Egy közepesen erős iskolába érdemes járni. Az ahol már középiskolában csillagászati magasságokban tanítanak és elveszik a felhőtlen tizenéveskorod felesleges kínlódni, hacsak nem élvezed a mindennapi versengést. Annyi elég hogy azt a két tárgyat amiből felvételizel viszont maximálisan tanuld, + nyelv lehetőleg 2..egy nyelvvizsgád legyen érettségire. Ehhez nem kell csúcs gimi..
2013. aug. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Mindenkinek az egyéni képessége dönti el, mennyire erős az az erős. A jó gimi nem száraz tananyagot tanít, hanem tudást ad át. Megtanít látni, nem csak nézni.

A jegy meg semmit nem határoz meg, csak az adott tárgy, egy csoportban nyújtott teljesítményét.

Sose feszítettem meg magam tanulásnál, mindig volt időm másra, közben pedig lazán szereztem meg a nyelvvizsgát, az érettségik közül is csak egy nem lett ötös. Ez annak köszönhető, hogy míg a számonkérés magas szintű volt, a leadott óra minősége is olyan volt...ha valaki nem aludta át az egész napot, és csak a felét hallgatta az órának, már azzal is elég sok mindent megtanult.

Az érettségi pedig központi, nem nehezebb különböző iskolákban.

Szóval szerintem megéri erős iskolába járni, a tudás nem felesleges dolog.

És mint mondtam, elég sok szabadidőt lehet varázsolni, csak értelemmel kell tanulni, nem pedig magolni.

2013. aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Emberfüggő, hogy kinek milyen suli a jó. Én egy gyengébb középsuliba jártam, nem kellett megszakadni. Én voltam az egyik legjobb tanuló az egész iskolában.:) Így is felvettek egyetemre, jó jegyeim voltak, meg az érettségi is viszonylag jó lett. Ismerek olyat, aki általánosban nagyon jó tanuló volt (én 4-es kb.), elment egy erős gimibe, majdnem megbukott. Érettségije se lett jó, nem is vették fel egyetemre. Sokan már csak azért is mennek jó nevű gimibe, mert az olyan jól hangzik, hogy ő az "xy" gimnáziumba jár. Presztízs.

Szerintem is a közepesen nehéz középiskola a legjobb.

2013. aug. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Miért jobb erősebb iskolába járni?


Mert például jobban felkészítenek az emelt szintű érettségire. És a középszintűre, ami (a szóbeli részét leszámítva) ugyanúgy központi, központi megoldókulccsal és pontozással.

Valamint nagyobb tudással kerülsz be a főiskolára/egyetemre, és hozzá vagy már szokva a magasabb követelményszinthez, így kevesebb eséllyel buksz ki.

2013. aug. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

5-össel értek egyet

Én már nagyon régen érettségiztem egy vidéki gimiben. Az osztályzat nem más, mint egy adott csoporton belüli viszonyítás is, volt az osztályomban 3 ember aki országos tanulmányi versenyeket nyert, meg európai szintűeken is első 3-ba befértek. Ezekhez képest mi többiek nem voltunk ennyire jó képességűek. A jegyeinket hozzájuk viszonyították mindig. Elég hamar elérték azt hogy már tényleg lesz@rtuk, mert mi sosem lehetünk 5-ösök.. Egyre kevesebbet tanultunk többiek..

Egy két kivétellel nem vettek fel minket egyetemre (többieket nem azt a 3 embert)..és sok-sok évig valahogy magamban hordtam a hogy lusta vagyok..stb..minden amit ott 4 éven át belém ivódott.

Aztán összeszedtem a bátorságomat beiratkoztam egy fizetős szakra, mert oda éppen bejutottam..

152-en kezdtük (normál államin 400 pont körül lehet bejutni erre a szakra), évfolyamelső vagyok, összesen egy 4-esem volt, többi ötös. Szóval elég jó lett volna ha nem egy olyan flancos osztályban szívom végig a 4 évet..meg látszik hogy nem vagyok rossz képességű még évekkel a középiskola után sem. Ha akkor a szüleim egy picit is megértik/átlátják a helyzetet átvisznek egy másik iskolába ahol normális jegyeket kapok, már rég a kezemben lenne a diploma..és nem lett volna annyi év keresgélés, itt is dolgozok, tanulok valami kisebb lélegzetű szakmát stb..Ezért én borzasztónak látom ezt az erős iskolákat..

2013. aug. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!