Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha több mint 100 ponttal...

Ha több mint 100 ponttal kevesebb pontom van, mint a felvételi ponthatár, akkor tuti, hogy nem vesznek fel az adott szakra?

Figyelt kérdés
Vagy a költségtérítésesen lehet rá esély?

2013. aug. 13. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ha költségesen is kevesebb pontod van, akkor nem vesznek fel. Ha valamivel több pontod van, mint ott volt a ponthatár, akkor érdemes beadni póttal, aztán vagy felvesznek, vagy nem.
2013. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát azért 100 pontot nem fog esni szerintem.

Költségesnél ezzel nincs gond, ott akár 200 pont is lehet az államihoz a különbség.

2013. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha egy ponttal van kevesebb, mint a ponthatár, akkor sem vesznek fel.
2013. aug. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak akkor vesznek fel, ha eléred a ponthatárt.

Tehát ha akárcsak 1 ponttal is kevesebbed van, mint a ponthatár, akkor nem vesznek fel.

(De mindig az adott évi ponthatárokat kell nézni)


" Vagy a költségtérítésesen lehet rá esély?"

A költségtérítésesnek külön pontszáma van, nézd meg, hogy oda mennyi pont kell!

2013. aug. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szaktól függ.

Van olyan szak, ahova költségtérítésesre több kell.

2013. aug. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen itt több kell a költségtérítésesre, de hallottam olyat, hogyha jelentkezik valaki költségesre, akkor oda szinte bárkit felvesznek, mert a lényeg, hogy fizet. Mondjuk már lekéstem a pótról is szóval mindegy. Az a baj nagyon kevés a pontom és így meg sem próbáltam pl. egy elte-földrajzot.
2013. aug. 13. 14:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha tenyleg barkit felvesznek onkoltsegesre, akkor vajon miert magasabb nemelyik helyen a ponthatar mint allamin? Annyi embert vesznek fel maximum egy szakra, ahany helyet meghirdet az iskola. Legfeljebb parral tobbet ha ugy alakul. A statisztikakban meg tudod nezni hanyan nem jutottak be onkoltsegesre sem. Egyebkent megprobalhatod jovore, nem vesztesz semmit. Esetleg megprobalhatsz ujra erettsegizni, hogy tobb pontod legyen.
2013. aug. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Meg kéne próbálnom újra érettségizni, de erre 23 évesen van lehetőség? :\ Túl buta voltam és nem érettségiztem újra a következő évben anno.
2013. aug. 13. 20:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Barmikor ujraerettsegizhetsz. Persze penz, de megeri. Megnezed melyik ket targy kell, aztan jelentkezel a tavaszira. Kozben jelentkezhetsz fosulira is, es ha megvan az uj erettsegi csatolhatod is a fosulis jelentkezesedhez.
2013. aug. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!